Mladiinfo ČR hledá mentora pro EVS dobrovolnici

Od ledna 2018 bude Mladiinfo ČR hostit dobrovolnici ze Španělska a my pro ni hledáme mentora!

Jestli jsi byl/a na EVS tak víš, že role mentora je v průběhu Evropské dobrovolné služby důležitá. Mentor například dobrovolníkovi pomáhá zorientovat se v okolí, doporučuje dobré kavárny a místa k posezení, pomáhá s vybavením průkazu na MHD nebo si společně zajdou za kulturou. Zkrátka je to takový kamarád a poradce (pro Erasmus studenty je jím tzv. „buddy“). A právě někoho takového hledáme pro naši dobrovolnici, která přijede v lednu 2018 do Brna.

Ilustrační fotografie. Autor: mcmurryjulie. Zdroj: pixabay.com. CCo Creative Commons

Nemusíš mít zkušenost s EVS, stačí mít ochotu pomáhat, být společenský/á, přátelský/á a mít v týdnu několik hodin času. Pomoc mentora je důležitá především po příjezdu dobrovolníka a je vhodné se scházet pravidelně a být nablízku. Po aklimatizaci dobrovolníka je to na domluvě mezi ním a mentorem, jak často se budou vídat – ideální je jednou do týdne.

Kam se přihlásit?

Stačí zaslat mail na kancelar@mladiinfo.cz, se zdůvodněním proč se chceš stát mentorem. Do předmětu mailu napište „EVS mentor“ a maily zasílejte do 30. 12. 2017. Neváhejte se také na cokoli zeptat – rádi odpovíme.
Těšíme se na spolupráci!