Mezinárodní den dobrovolníků v Praze a Brně

Pátý prosinec nepatří jen Mikuláši, ale taky dobrovolníkům. Mezinárodní den dobrovolníků se bude oslavovat v Praze, Brně i dalších městech koncerty, přednáškami, srazy a workshopy a vy byste při tom rozhodně neměli chybět.

V Praze jsou oslavy Dne dobrovolníků součástí evropské kampaně „European Action Day“. Oslava proběhne na dvou rovinách

  • Veřejný trh před Národní technickou knihovnou v Dejvicích od 14:00. U stánků bude možné setkat se se zástupci dalších neziskovek, vyrobit drobné dárky a další předměty v rámci našich workshopů nebo ochutnat rozličné národní pokrmy od dobrovolníků z EVS.
  • Večírek v klubovně INEXu v Dejvicích. Na programu je zahájení v 19:00, vystoupení ska kapely TING, vyhlášení vítěze fotosoutěže a předání cen, vyhlášení Dobrovolníka roku a Mikulášská výměna dárků.

Další informace o pražské části získáte na facebooku akce nebo na webu INEXu.

Brněnská část organizovaná Dobrovolnickým centrem 67 a dobrovolníky festivalu Jeden svět začíná v 18:30 v DC67 a pokračuje v klubu Desert.

  • Dobrovolnické centrum 67, 18:30 – GLEN v Keni. Přijďte si poslechnout zkušenosti dobrovolníka ze stáže v Keni a shlédnout putovní výstavu Kultur8 přibližující realitu všedních dní v zemích globálního Jihu očima dobrovolníků.
  • Klub Desert, 19:00 – koncerty kapel Dotiky, PSə, Zelené koule, Návrat druhé hlavy, DJs, Food not bombs, bazárek a infostánek dobrovolnických příležitostí. Vstupné dobrovolné.

Více o brněnské části programu zjistíte na facebooku.