Nepropásněte letošní Měsíc autorského čtení

Jelikož se mnoha lidem s létem pojí myšlenka na otevřenou knihu a ledový koktejl, jak už na zahradě, v parku nebo i u moře, je zde na místě zmínit mezinárodní projekt Měsíc autorského čtení, které jistě nadchne nejen knihomoly, ale všechny kulturní nadšence i překladatele.

Co je Měsíc autorského čtení?

Měsíc autorkého čtení je největší středoevropský festival, který vznikl v roce 2000 v Brně. V průběhu dalších let se tento festival rozšířil do Ostravy, Wroclawi, Košic či města Lvova. Každý večer si můžete poslechnout autorské čtení jednoho českého autora a následně dílo čestného hosta. Letošní festival poctí svou návštěvou právě Gruzie.

Měsíx autorkého čtení, zdroj: gotobrno.cz

Základní informace

Kdy: 1. července – 4. srpna 2017

Kde: V ČR je možné navštívit festival Měsíc autorského čtení v Brně na adrese Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 9 a v Ostravě na adrese Absintový klub Les, Střelniční 2.

Pokud jsou tato města poněkud z ruky anebo máte zájem si poslechnout autorské čtení zahraničních kolegů, pak festival nabízí přímý přenos a následně i záznamy.

Program pro rok 2017

V každém městě budete mít možnost si poslechnout po dobu festivalu celkem 62 spisovatelů a přes 300 autorských čtení. Navíc celý festival je doplněn bohatým doprovodným programem.

Celý program si můžete nyní zobrazit na tomto odkaze.

Zdroj: ostrava.autorskecteni