Mentoringový program, který tě posune dál

Chceš se dál rozvíjet v oboru, který tě nejvíc baví, ale nevíš už jak dál? Mentoringový program SOCIDE tě propojí s profesionálem zabývajícím se stejným zájmem. Tahle zkušenost ti pomůže vybřednout z teoretických vod a ukáže ti, jak tvůj obor vypadá v praxi a kudy se můžeš rozvíjet dál.

Můžu se zapojit do mentoringu?

Do mentoringového programu se můžeš zapojit, ať už jsi student základní, střední, nebo vysoké školy, či už pracuješ. Program SOCIDE se snaží vyhovět rozličným požadavkům: mentoring probíhá online i naživo, délka trvání není pevně daná – záleží na tvé individuální práci s mentorem.

Proč právě mentoring?

Největší výhoda mentoringu je spolupráce mezi tebou a Tvým mentorem ve formě jeden na jednoho. Profesionál v oboru má prostor věnovat se jenom tvému vývoji. Ukáže ti, jak doopravdy vypadá práce, o které uvažuješ, a zjistíš, jestli je tvůj zájem natolik hluboký, aby ses v něm dále vzdělával/a. Krom toho by ses měl/a lépe naučit pracovat se svým rozvrhem, naučit se větší samostatnosti a rozpoznat, na jakých svých schopnostech ještě můžeš zapracovat. Všechny tyto odpovědi budou samozřejmě šity tobě na míru.

Výběr oborů pro mentoring. Zdroj: socide.cz

Co musím udělat, abych se mohl/a zapojit?

Na mentoringový program si musíš vynahradit čas a aktivně se svým mentorem spolupracovat. Naslouchat mu, zvídavě se ptát, nebát se přijímat nové výzvy, ale také odmítat ty, které na tebe budou příliš náročné. Upřímný a zdravý vztah mezi tvým mentorem a tebou je první předpoklad pro přínosný mentoring. 

Mentoringový program nestojí finančně vůbec nic! Musíš mu věnovat minimálně 1 hodinu týdně, aby měl celý mentoring vůbec smysl. 

Přihlášku do programu najdeš na oficiálních stránkách SOCIDE, stejně jako další podrobné informace.

Kdo mě bude mentorovat?

Můžeš si také projít seznam mentorů a vybrat si, kterého/kterou by sis představoval, aby vedl tvou cestu. Mezi mentory najdeš archeologa, matematika, polární ekoložku, pilotku, herečku a mnoho dalších. Poslechni si klidně některý z dílů jejich podcastů, tak svého potencionálního mentora poznáš blíže.

Zdroj: socide.cz

Inspirovat se můžeš nejen u mentorů, ale i v naší rubrice se zkušenostmi bývalých dobrovolníků nebo zajímavých studentů.