LAST MINUTE: Projekt v Maďarsku „Think Before You Trash“

Mezi Budapeští a Balatonem na tebe čeká Erasmus+ projekt v Maďarsku. Stále volná místa!

Spřátelená organizace Youth of Europe Association pořádá Erasmus+ výměnu mládeže s názvem „Think Before You Trash“. Jak název napovídá, během projektu se účastníci budou věnovat způsobům, jak chránit životní prostředí a jak omezit lidskou ekologickou stopu. Výměny mládeže pod programem Erasmus+ se nesou v duchu neformálního vzdělávání – učit se budeš pomocí her, diskuzí, sdílení dobré praxe, praktických ukázek a vlastní tvorbou. Více o tom, jak vypadá typická výměna mládeže, si můžeš přečíst zde v našem průvodci.

Detailní informace si můžeš přečíst v tomto infopacku.

Datum a místo konání

Výměna mládeže se koná 📅 od 6. 10. (příjezd do Budapešti nejpozději v 15:00) do 14. 10. 2022 (odjezd z Budapešti možný nejdříve ve 14:00). Ubytování je ve vesničce Pákozd 🌍, která leží mezi Budapeští a Balatonem. Ubytování a jídlo máš díky Erasmus+ zcela zdarma. S nákupem jízdenek ti budeme asistovat, proplacené ti budou po projektu do výše €145. Z Budapeště do přesného místa konání bude vypraven hromadný autobus.

Momentka z výměny mládeže organizované Mladiinfo ČR

Koho hledáme na tento projekt v Maďarsku

🦸‍♂️1 VEDOUCÍHO = LEADERA/KU, který už na výměně mládeže byl/a, má zkušenosti s vedením workshopů a rád/a by se v tomto zdokonalil/a. Leader/ka by měla být k dispozici k předprojektovému Skypu s ostatními leadery a organizátory + aktivně komunikovat, pokud mu přijde email či zpráva ohledně projektu. Leader musí být starší 18 let, avšak horní věková hranice stanovena není. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR. Výhodou bude dobrá angličtina.

👨‍🎓5 ÚČASTNÍKŮ, kteří jsou ve věku mezi 16 a 25 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využití ve své kariéře a dalším studiu. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěs hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzen/a o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 13. 9. 2022 je nezbytné zaplatit účastnický poplatek* 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem) a do 22. 9. 2022 bude nutné si zakoupit jízdenku/ letenku (po předchozí konzultaci s námi a zbytkem českých účastníků). Předběžně dáváme na vědomí, že v pondělí 20. 9. v 19:00 si společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd. 

Pokud je pro tebe tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníš hned po přihlášení. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému, a chceme vám vyjít vstříc. Leader skupiny je od poplatku osvobozen.

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Přihlas se na projekt v Maďarsku ještě dnes

Výměna mládeže v Maďarsku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do naplnění kapacity. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.