Léto plné filmů v Uherském Hradišti

Milujete filmy a máte chuť na kulturní léto? Ale zároveň si chcete užít i koncerty a divadelní představení, potkat slavné osobnosti a zažít skvělou festivalovou atmosféru? Tak to je potřeba vyrazit do Uherského Hradiště na Letní filmovou školu!

lfs-2016-filmove-cykly-600x300px-smetanovy-sady1Uherské Hradiště i letos ožije a otevře svou náruč hostům Letní filmové školy. Celý týden od pátku 22. 7. do soboty 30. 7. budete mít možnost vidět stovky filmů v různých promítacích sálech. Chybět nebude ani letní kino a doprovodný program ve formě divadla, koncertů, přednášek, výstav, workshopů… Co víc si přát, když je po ruce sklenka dobrého vína z jižní Moravy?

Letos se na LFŠ můžeme těšit na představení filipínské kinematografie, ale nezapomene se ani na české  filmy, hlavně české muzikály (Limonádový Joe je jeden z mých oblíbených filmů už od dětství). A co takhle nějaké filmy od sousedů z Polska? Nebo nezávislé filmy „mumblecore“ – co to vlastně je? A pro sci-fi nadšence je tu celá jedna sekce věnovaná němým filmovým sci-fi začátkům!

aneta-langerova-turne-na-radosti-2015_f94e32_profileDoprovodný program bude taky lahůdka – třeba koncert Anety Langerové nebo Mňágy a Žďorp, přednáška o umění ve veřejném prostoru od kontroverzní skupiny Ztohoven, představení indického tance či flamenca nebo celý prostor pro tvoření vlastních suvenýrů (nejen placek či triček, ale i vlastního deodorantu a to je prostě super)!

Většina filmů je pouze pro akreditované účastníky – více informací o akreditaci a ceně najdete zde (sekce Akreditace). Ale veřejné promítání bývá také (ve formě letního kina v parku) a koncerty jsou úplně pro všechny! Akreditace je možná na všechny dny nebo jen na jeden či čtyři, jak se vám to bude hodit a líbit. Rozhodně se podívejte na program, který najdete na oficiálních stránkách LFŠ. Kromě denního rozpisu promítání a doprovodných akcí zde najdete i spoustu dalších informací o filmech, jednotlivých cyklech, kde jsou vlastně všechna promítací místa a koho kontaktovat, když budete cokoliv potřebovat. A samozřejmě i Facebooku LFŠ existuje!13256199_10154046845236043_1519275502749855332_n

Tak hurá do víru filmového světa a téhle nezapomenutelné atmosféry!