Pojeďte na letní žurnalistickou školu Havlíčka Borovského

Zajímají vás média a chtěli byste se jim věnovat i o letních prázdninách? Přihlaste se na letní školu žurnalistiky Havlíčka Borovského.

Zdroj: Letní žurnalistická škola

Vzdělávání zábavou

Letní žurnalistická škola Havlíčka Borovského (LŽŠ) je týdenní kurz pro studenty středních a vysokých škol z Evropy. Letos se uskuteční již 13. ročník, a to ve dnech 13. – 19. 8. 2017 v Havlíčkově Brodě.

Hlavními tématy LŽŠ jsou historie, současnost, kultura a média střední Evropy, doplněné v menší míře o žurnalistiku a etiku.

Kurz se skládá převážně z praxe. Většinu času tráví studenti v terénu, kde tvoří vlastní projekty. Tento program je doplněn o besedy a setkání s předními osobami politického, kulturního a mediálního života České republiky a střední Evropy.

Školu navštívili v uplynulých letech osobnosti jako Václav Havel, Václav Moravec, Petr Pithart, Michael Žantovský, Nora Frydrychová, Jan Pokorný nebo Petr Brod z BBC.

Během kurzu budou studenti rozděleni do šesti skupin – noviny, nová média, rozhlasové zpravodajství, televize, PR a marketing a fotografická skupina.

Školné je nastaveno ve výši 2 000 Kč a pokrývá pouze účast na kurzu. Účastník si musí hradit dopravu na kurz, ubytování a stravu. Organizátoři nabízí ubytování za 180 Kč/den.

Partnery školy jsou mj. Česká televize, Kraj Vysočina, think-tank Evropské hodnoty, Evropská komise nebo americká ambasáda.

Deadline přihlášek je 15. června.

Tak pojeďte psát!

Zdroj: Letní žurnalistická škola