Letní škola UNAOC-EF v New Yorku

Do pondělí 9.3.2015 máte možnost přihlásit se na prestižní letní školu UNAOC-EF. Na vybrané účastníky čeká třetí červnový týden nabitý workshopy a přednáškami s tématy mezinárodního práva a míru.

UNAOC − EF Letní škola se bude konat v historickém americkém kampusu v Tarrytownu v New Yorku v termínu od 13. do 20. června 2015

Vybraní účastníci z celého světa se budou během letní školy věnovat tématům světového míru a bezpečnosti, rovoje, lidských práv, mezinárodního práva, mezikulturního porozumění a  spolupráce zemí, lidí a komunit. Program bude probíhat interaktivně formou workshopů a diskusí. Jedním vrcholem letošní letní školy bude návštěva sídla Organizace spojených národů v New Yorku, kde budou účastníci spolu s úředníky OSN řešit aktuální otázky a zúčastní se panelové diskuse.

Sedmdesát pět účastníků z celého světa bude vybráno na základě odpovědí, které vyplní v dotazníku v přihlášce. Hodnotit se bude především motivace a zkušenosti jednice spojené s tématy, které se týkají letní školy. V potaz se také budou brát vzdělání a pracovní zkušenosti, úroveň angličtiny a země původu.

Podmínkou k účasti je věk mezi 18 a 35 lety, aktivita v nějaké organizaci (školní rada, neziskové organizace, komunity, střední škola, vysoká škola, blogger,…), platný cestovní pas a úroveň angličtiny alespoň na úrovni upper-intermediate.

Účastníkům je financována cesta tam a zpět, potřebné platby na zařízení víza, ubytování, strava, vstupy na všechny události konající se v rámci letní školy, odvoz z a na letiště v NY i cestovní pojištění.

Přihlásit se je možné prostřednictvím oficiálního webu letní školy. Přihlášku je nutné vyplnit v angličtině, uzávěrka přihlášek je v pondělí 9.3.2015.