Letní škola IT 2017 s Czechitas: Nahlédněte do světa informačních technologií

Holky, zpozorněte! Letní škola IT 2017 je tu! Czechitas pořádají letní kemp pro všechny holky, které mají chuť nahlédnout do světa informačních technologií a naučit se základy tvorby webu, programování i grafiky.

Czechitas je česká nezisková organizace zabývající se vzděláváním dívek a žen v oblasti informačních technologií. Jejich cílem je podporovat IT gramotnost u žen, a dosáhnout tak vyššího zastoupení něžného pohlaví v IT studijních oborech a profesích. V rámci svých workshopů a dalších vzdělávacích akcí učí Czechitas ženy všech věkových kategorií programovat aplikace, upravovat fotografie v grafických editorech či tvořit webové stránky.

Dual Screen. Autor: JuralMin. Public Domain CCO. Zdroj: pixabay.com

Letní škola IT 2017

Czechitas pořádají týdenní Letní školu IT pro všechny motivované studentky středních škol, které se mají zájem naučit se programovat, kódovat, pracovat s grafickými editory či si vytvořit vlastní aplikaci.

Účastnice si navíc na vlastní kůži vyzkouší spoustu nových digitálních technologií, seznámí se se zajímavými lidmi z IT a během večerního a odpoledního programu zažijí spoustu zábavy s ostatními studentkami.

Kdy, kde za kolik?

Letní školy IT se můžete během léta 2017 zúčastnit ve dvou termínech a lokacích:

Brno: 7. – 11. srpna 2017 (cena: 3999 Kč)

Letní škola IT bude probíhat na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně či v Impact Hubu v Cyrilské ulici.

Praha: 21 – 25. srpna 2017 (cena: 4999 Kč)

Letní škola IT se koná na fakultách ČVUT (Fakulta informačních technologiích, Fakulta elektrotechnická) v Praze.

Cena zahrnuje ubytování na studentských kolejích, plnou penzi a zapůjčení notebooku, pokud účastnice nemá možnost obstarat si vlastní.

Jak se přihlásit?

Pokud máte kuráž a chuť zúčastnit se Letní školy IT, přihlaste se pomocí online registračního formuláře na turnus v Praze či v Brně.

Při výběru účastníků jsou upřednostňovány dívky ze středních škol. V případě nenaplněné kapacity mají šanci i holky do 25 let a kluci, kteří ještě studují na střední škole.

Více o programu Letní školy IT a jejích předchozích ročnících či o samotné organizaci Czechitas můžete najít na jejich webových stránkách či Facebooku.

Zdroj: Czechitas – Letní škola IT