Letní enviromentální škola LESEM

Středoškoláci zpozorněte! Pokud vás zajímá enviromentální problematika, rádi poznáváte nové lidi s podobnými zájmy a máte ještě o prázdninách týden čas, rozhodně si nenechte ujít Letní enviromentální školu LESEM.

Letní školu enviromentálního myšlení organizují studenti enviromentálních studií Masarykovy Univerzity v Brně. Letos se koná 10. – 16. 7. 2017 v obci Křtiny u Brna. Jejím cílem je dát mladším studentům možnost se této problematice více dozvědět, podělit se o svoje názory a přispět tak k ochraně přírody. Celou akademii pořádají ve svém volném čase, bez nároku na honorář.

Zdroj: facebook.com/LESEM

Pro koho je LESEM určena?

Tato letní akademie je otevřena všem studentům středních škol, kteří mají zájem o přírodu a vliv člověka na ni. Nemusíte mít v tomto oboru spoustu zkušeností, hlavní je zájem o danou problematiku. Pokud máte rádi přírodu a rádi byste se dozvěděli více o tom, jak můžete pomoci k její ochraně, jste na správné adrese.

Jaký bude program?

Léto a prázdniny jsou od toho, aby jsme si odpočinuli od školních lavic, a proto se nemusíte bát, že by na vás čekalo nějaké nudné sezení a učení. Program bude tvořen velice pestře, formou různých přednášek, workshopů, diskuzí s hosty a nebude chybět ani promítání filmů. Hodně času se bude trávit v přírodě. Účastníci získají více informací o oboru enviromentální studia a další spoustu tipů na dobrovolnictví, cestování apod. Každý účastník dostane certifikát o absolvování Letní školy environmentalistiky. 

Kde se letní škola koná?

Ubytování je zajištěno v obci Křtiny na okraji CHKO Moravský kras. Všichni budou bydlet v Horním mlýně, jehož provoz je co nejvíce šetrný k životnímu prostředí. Ke spánku bude sloužit mlýnice,kde se bude spát ve spacácích na karimatkách. Voda je ohřívaná solárními panely a toalety jsou kompostovací, takže také velmi šetrné k okolnímu prostředí. Prohlédněte si fotografie mlýna. Jídlo bude zajištěno minimálně 3x denně a bude se vařit vegansky. 

Jak se přihlásit?

Pokud vás letní škola zaujala, vyplňte přihlášku. Dejte si na informacích o vás záležet, protože počet účastníků je bohužel omezen jen na 12 až 14. Celý týdenní pobyt stojí díky grantům pouze 500Kč. Tato částka se platí buď předem na účet nebo přímo na místě.

Pro další informace a dotazy se neváhejte obrátit na email lesem.mysleni@gmail.com nebo se podívejte na Facebook stránky.

Zdroj: LESEM