Váháš, jakým směrem se v životě vydat, když je všude kolem tolik možností? Týdenní letní akademie Discover bude to pravé ořechové pro tebe!

Unikátní vzdělávací projekt Discover nabízí už potřinácté svoji letní akademii, která umožňuje středoškolským studentům v prostředí českého a slovenského venkova zažít výuku jako na Oxfordu, Harvardu, či Cambridge.

Discover? O co jde?

V rámci diskuzí, workshopů a společných aktivit můžeš přemýšlet o nepřeberném množství témat, od změny klimatu přes občanskou angažovanost, až po své budoucí směřování a kariéru. O zážitky nebude nouze! Lektoři Discover akademie patří mezi profesionály organizací EU nebo NATO,  nebo třeba výzkumníky jak na vysokých školách, tak třeba v Silicon Valley.

„Pro mnoho českých i slovenských studentů přináší Discover motivaci k učení a seberealizaci, která jim
občas v našich školských systémech chybí. Jak sami často uvádějí, Discover studentům pomáhá si
vybrat obor, který je bude naplňovat během studií na vysoké škole“

ředitelka Líza Mračková

 

Neboj se, Discover neznamená jen učení. Čas strávíš i péčí o duševní zdraví, získáš schopnost reflexe událostí… Naučíš se koukat na různé situace z různých perspektiv!

Letní akademie Discover. Zdroj: FB

Pokud by ti dělaly problém finance, neváhej požádat o stipendium, které Discover letos nabízí poprvé. Studenti z nízkopříjmových rodin, ti, kteří utekli před válkou na Ukrajině nebo romští studenti se nemusí bát ozvat.

Kurzy podle tvého výběru

Jako účastník navštěvuješ během týdne dva kurzy, které si zvolíš z opravdu pestré palety možností. Najdeš tu
sociologii, historii, ekonomii a mezinárodní právo přes aplikovanou fyziku, neurovědu, změnu klimatu
a umělou inteligenci až po debatu, divadlo, filosofii či jógu. Očekávej i plno týmových aktivit a nevšedních zážitků!

Turnusy

discover

 

Základní účastnický poplatek činí 290 euro. Přihlášku, která se skládá celkem ze tří častí, vyplň na této webové stránce, kterou rozhodně nezapomeň prozkoumat. Volná místa na turnusech stále jsou, hlásit se můžeš až do 15. května.