Last minute nabídky EVS

Evropská dobrovolná služba, to jsou 3-12 měsíců dlouhé dobrovolnické pobyty v zahraničí finančně podpořené Evropskou komisí. Pokud byste v novém roce rádi odjeli do zahraničí i vy, podívejte se na aktuální nabídky. Pozor, uzávěrky přihlášek  jsou na spadnutí!

Evropská dobrovolná služba je určena mladým lidem od 18 do 30 let. Ti pracují v některé z neziskových nebo veřejných institucí v zemích Evropy, Turecku nebo na Kavkaze. Dobrovolníkům je hrazeno cestovné, ubytování, strava a pojištění a během pobytu dostávají malé kapesné. EVS je tak ideální příležitostí poznat cizí kulturu a pomoci dobré věci s minimálními náklady. Více o EVS najdete v našem průvodci.

Momentálně se můžete hlásit na následující projekty:

  • Projekt Be the change! v Lotyšsku

EVS bude probíhat ve městě Daugavpils po dobu 12 měsíců se začátkem v dubnu, květnu či červnu 2016. Dobrovolníci se mohou zapojit do přípravy aktivit pro děti a mládež, organizace kulturních akcí, poradenství pro mladé lidi se zájmem o projekty Eramus+ a dalších činností. Více informací najdete v  letáku zde. Pokud vás nabídka zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail evs_erfolg@outlook.com do 15. 9. 2015.

  • Projekt World Citizens ve Španělsku

Roční EVS ve španělském městě Albacete bude probíhat v centru mládeže. Dobrovolníci se tak budou moci zapojit do propagace dobrovolnictví, přípravy aktivit pro mládež, projektů a jazykových kurzů. Více informací najdete tomto infopacku. Zájemci mohou posílat své životopisy a motivační dopisy na e-mail Voluntariado@ayto-albacete.es do 15. 9. 2015.

  • Dobrovolnictví v Abja Municipality Government v Estonsku

Dobrovolníci se během své  EVS zapojí do přípravy kulturních a sportovních aktivit pro municipalitu Abja v Estonsku. Projekt je plánován od února 2016 na dobu 12 měsíců. Více informací a přihlášku najdete zde. Vyplněnou přihlášku pošlete na e-mail  evs@estyes.ee do 17. 9. 2015.

Na projekty EVS potřebujete také svou vysílající organizaci. Tou může být ve všech případech Mladiinfo ČR. Pokud budete na projekt vybráni a budete mít zájem spolupracovat s Mladiinfo, kontaktujte koordinátorku Markétu na e-mailu marketa@mladiinfo.cz.