Last minute nabídka EVS v Itálii

Máš zájem odjet v létě do Itálie a zůstat tam po dobu šesti měsíců? Mladiinfo hledá 4 dobrovolníky do italského města Pesaro, poblíž San Marina. 

Organizace Vicolocorto nabízí místo pro 2 zájemce o EVS.  Náplní práce dobrovolníků je šířit informace o  programech Youth In Action pomocí přednášek, schůzek a v neposlední řadě sociálních sítí. Dobrovolníci také pořádají workshopy, které zaštiťuje organizace Vicolocorto, která se zaměřuje převážně na rozvoj mládeže. Dobrovolníci pracují 5 dní v týdnu, 30 hodin týdně. 

Italský Červený kříž, neboli Croce Rossa Italiana nabízí taktéž dvěma dobrovolníkům práci v šesti různých oblastech. Jedná se např. o sociální a kulturní  aktivity pro rozveselení dětí v nemocnicích nebo seniorů v domovech pro seniory, distribuce jídla do chudých rodin nebo podpora fundraisingových kampaní.

Obě EVS začínají v srpnu 2015 a trvají 6 měsíců.

Jestli máš o jednu z nabídek zájem, pošli motivační dopis a životopis do 19.4.2015 na adresu candidates@vicolocorto.org  (Mr. Daniele Lucarelli)

Zde najdeš více informací k EVS v organizaci Vicolocorto a zde k EVS v Croce Rossa Italiana.

Co je EVS neboli Evropská dobrovolná služba (EDS)?

Evropská dobrovolná služba nabízí možnost dobrovolnického působení mladých lidí mezi 18 a 30 lety s finanční podporou Evropské komise. Dobrovolníkům je hrazeno ubytování, strava, kapesné, pojištění a 90 % cestovních nákladů. EVS je skvělou příležitostí strávit smysluplný rok a k jazykovému, profesnímu i osobnostnímu rozvoji a získání mnoha neocenitelných zkušeností. Více o podmínkách se dozvíte například v Mladiinfo e-průvodci.