LAST MINUTE: Hledá se LEADr.

Zajímá vás komunální politika a občanský aktivismus? Máte s těmito tématy spojený nápad a chtěli byste ho realizovat? Tato soutěž a vzdělávací projekt vám dá prostor. Uzávěrka přihlášek již 20. 11. 2016.

Výsledek obrázku pro hledá se leadr
Hledá se LEADr. zdroj: Jeden svět na školách

Hledá se LEADr. je kombinace soutěže a vzdělávacího projektu o komunální politice a občanském aktivismu od Jeden svět na školách Člověka v tísni, o. p. s.

Soutěž vznikla jako reakce na to, že mladí lidé mají pocit, že nemohou ve veřejném životě nic změnit. Mladí lidé jsou otrávení ze stávající politiky, jejího konfrontačního stylu a nedůvěřují politickým stranám. A právě to si tato soutěž klade za cíl změnit.

Tento projekt chce nalézt mladé lídry, kteří mají potenciál věci změnit. JSNS tímto věnuje svůj příspěvek k rozvoji naší společnosti.

Jak soutěž probíhá?

  1. První kola jsou především vzdělávací, kdy účastníci absolvují několikadenní workshopy, v kterých se zaměří na projektový management, správnou komunikaci, fundraising, vedení týmu, zvládání stresu, fungování místní samosprávy a aktivismus na sociálních sítích za dohledu oborových expertů
  2. S jejich pomocí si vytvoří své projekty
  3. V obou kolech se bude vypadávat
  4. Následně bude finální prezentace, kde si zbývající účastníci vyzkouší prezentaci svých projektů a jejich obhajobu, přičemž kvalifikovaná porota prověří jejich politickou a společneskovědní orientaci

Vítěz obdrží stáž v České republice nebo v zahraničí a též finanční podporu pro svůj projekt.

Zároveň bude o soutěži natočen pořad. Na stream.cz si pak můžete pustit ten z loňského prvního ročníku, třeba finále nejlepších dvou moderované Václavem Moravcem.

Více informací nalezente zde. Deadline přihlášek je 20. 11. 2016.

 

Zdroj: Hledá se LEADr.