Květen v Sýřišti

Brněnské centrum Sýřiště pracující v rámci fairtradové organizace NaZemi zve v květnu na zajímavou přednášku a dva filmové dokumenty. V centru Brna se tak můžete na chvíli přenést do Ghany, Ázerbájdžánu či Ruska.

V pondělí 19. 5. v 19.30 se v Syřišti koná přednáška ghanských hostů v angličtině na téma Volný obchod a jeho dopady na produkci rajčat v Ghaně.  Přijďte si poslechnout bezprostřední informace o klesající produkci rajčat v regionu Kuluedor a o osudech místních farmářů, kteří jsou nuceni opouštět svá pole.  Můžete se také těšit na ochutnávku ghanské speciality „jollof rice“.

Ve středu 21. 5. v 19.30 se můžete těšit na promítání anglicky mluveného dokumentu Russia’s Open Book: Writing in the Age of Putin o šesti soudobých ruských literátech. Víte, kdo je novým Gogolem, Dostojevským či Tolstojem a jak žijí tito spisovatelé v autoritářském Putinově Rusku?

A v pondělí 26. 5. v 19.30 jste zvaní na promítání filmu Úžasný Ázerbájdžán. Dokument odkrývá represivní praktiky současného režimu proti svobodě slova a potlačování jakékoliv nesouhlasu vůči této vládě.

Vstup na všechny akce je zdarma a na návštěvníky navíc čeká fairtradové občerstvení.

Centrum Sýřiště najdete na Kounicové 42 v Brně. Více informací a program na další měsíce najdete zde.