Květen v DC67

I v květnu se v brněnském dobrovolnickém centru chystá spousta zajímavých akcí. Kromě přednášky z Indie pod taktovkou Mladiinfo vás čeká také promítání či balkánská muzika

Kontejner jako netradiční prostor poskytující nekonečné možnosti využití? Přijďte se ve čtvrtek 2.5. od 18:30 dozvědět jak se zapojit do projektu sdružení K světu, který v květnu a červnu rozhýbe Brno a při kterém se skladové kontejnery změní na kulturní, umělecká a experimentální centra.

Jaké je to být dobrovolnicí v Himalájích? Ve středu 15.5. od 18:30 proběhne vernisáž fotografií o životě v budhistických klášterech v Ladakhu, horách a lidech. Přijďte se od Štěpánky z Mladiinfo dozvědět něco o tomto krásném koutě Himalájí, ochutnat tradiční čaj a zjistěte jak vyrazit jako dobrovolník se sdružením M.O.S.T.

Zajímá vás dobrovolnictví v sociálních službách? Přijďte se 16.5. od 18:30 v rámci Mezinárodního dne rodiny dozvědět o dobrovolnických příležitostech ve Sdružení pěstounských rodin, které pomáhá znevýhodněným dětem a mladým lidem, a podporuje rozvoj náhradní rodinné péče.

Voda – nejzásadnější součást života na Zemi. Jsme s ní v každodenním kontaktu, ale známe její tajemství? Přijďte 22.5. od 18:30 v rámci
Mezinárodního dne biodiversity objevit záhady tohoto živlu. Promítat budeme film Voda: Velká záhada (USA, 2008, 82 min.), po kterém bude následovat diskuse o nakládání s vodou s odborníkem z Nadace Partnerství.

Přijďte se 29.5. od 18:30 inspirovat Balkánem! Čeká nás prezentace zkušeností dobrovolníků z Balkánu, vyhlášení fotosoutěže a vernisáž
fotografií z dobrovolnických projektů, a to vše za doprovodu živé balkánské muziky. Oslavte s námi stylově Evropský týden mládeže.

DC67 najdete v suterénu brněnského Střediska volného času Lužánky na Lidické ulici. Program ke stažení najdete na webových stránkách dobrovolnického centra.