Kurz Svět po skautech

Vedete skautský nebo jiný oddíl? Pracujete s dětmi a mládeží? Přemýšlíte, jak obohatit program, který pro ně připravujete? Zkuste kurz Svět po skautech.

Kurz Svět po skautech se věnuje se tématům globálního rozvojového vzdělávání, jako je konzum a zodpovědná spotřeba, tolerance a xenofobie, solidarita a sociální nerovnost, zájem o veřejný prostor a lokální i globální odpovědnost za vlastní jednání. Na kurzu se naučíte s těmito tématy pracovat a zapojovat je do programu oddílu. Měl by vést k porozumění našim vztahům s ostatními lidmi a místy ve světě.

Kurz je určen pro všechny, kteří přímo připravují program děti – tedy vedoucí u oddílu, případně středisek. Kurz probíhá víkendovou formou a je tak vhodný pro všechny, kteří chtějí obohatit program oddílu, ale nemají čas na delší kurzy s letní částí.

Termíny kurzu

Jarní víkend: 25. 4. – 27. 4.

Letní víkend: 6. 6. – 8. 6.

Podzimní víkend: 31. 10. -2. 11.

První víkend se uskuteční na skautské základně Urbanka v Letohradu u Ústí nad Orlicí Místa konání dalších víkendů jsou zatím ve výběru.

Cena kurzu je 450,– Kč na osobu. Každý účastník může v případě účasti na všech víkendech po skončení kurzu získat poplatek zpět v plné výši. Dopravu na víkendy si hradí účastníci sami.

Pozor! Přihlašování končí zítra 11. 4. 2014. Zájemci tedy nechť rychle spěchají se nahlásit.