Kurz Management dobrovolnictví II.

Management dobrovolnictví II. je pokračující výcvikový kurz pro koordinátory dobrovolníků. Je určen pro ty, kteří ovládají základní informace o managementu dobrovolnictví.

Kurz volně navazuje na kurz Management dobrovolnictví I., ve kterém byla zpracována základní témata jako výběr, výcvik dobrovolníků, průběžná práce s dobrovolníky, supervize a evaluace. Současný kurz je postaven především na zkušenostech koordinátorů dobrovolníků.

Kurz se hlouběji zaměřuje na:

  • podíl osobní a profesní role koordinátora dobrovolníků,
  • rizika práce v pomáhajících profesích,
  • rozbor konkrétních témat souvisejících s jednotlivými dobrovolnickými programy (práce s dobrovolníky, syndrom vyhoření, supervize a evaluace, sebepoznávání).

Kurz je veden formou zážitkových a supervizních technik. V programu kurzu jde především o výměnu vzájemných zkušeností, o zpracování různých témat formou supervize a také o pohled na problematické oblasti vašeho dobrovolnického programu.

Pokud bude větší poptávka po konkrétních tématech z oblasti vedení dobrovolnického programu a dobrovolníků, je možné se této oblasti rovněž věnovat.

Místo konání: Sociální firma Jůnův statek, Sedlec č. 9, 250 65, Praha-východ, tel.: 284 890 582 (centrála), 284 891 328 (kancelář)

Zahájení: pondělí 8. června 2015 v 10.00 hodin

Ukončení: středa 10. června 2015 ve 14.00 hodin

Ubytování: ve vzdělávacím středisku ve tří až pětilůžkových pokojích.

Stravování: v restauraci s výčepem, během programu k dispozici voda, káva a čaj.

Cena kurzu: 5.400 Kč – částka včetně DPH zahrnuje 2x nocleh, celodenní stravu, studijní materiály, CD s dokumentací dobrovolnických programů a kurzovné.

(Zájemci, kteří nemají zájem o nocleh a stravu, budou zařazeni do kurzu, pokud nebude naplněna kapacita kurzu ubytovanými a stravujícími se účastníky.)

Daňový doklad a akreditované osvědčení o účasti obdrží účastníci na kurzu.

Kurz je akreditován MPSV jako součást celoživotního vzdělávání pracovníků sociálních služeb. Výstupem z kurzů je osvědčení použitelné pro potřeby individuálních vzdělávacích plánů.

Více informací včetně přihlášky naleznete zde.

hestialogo

 

 

 

 

 

 

Zdroj: http://www.hest.cz/cs-CZ/aktualne/management-dobrovolnictvi-ii