Krátkodobý projekt v Turecku – poznejte jednu z nejstarších kultur

Chcete vyjet do zahraničí za dobrovolnictvím, ale nemůžete na dlouho opustit domov? Mladiinfo ČR nabízí krátkodobý projekt v Turecku!

Uvolnilo se jedno místo pro dobrovolníka Evropského sboru solidarity. Přijímací organizací pro tento projekt je turecké centrum mládeže v Bolu – BOLU GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ. Tento krátkodobý projekt v Turecku, kterému se ne na darmo přezdívá brána orientu, vám může nabídnout spoustu zajímavých aktivit, např.:

  • Organizace konverzačních klubů v angličtině v místním velkokapacitním centru pro mládež
  • Spolupráce s místní univerzitou
  • Asistováním místním mladým lidem v případě jejich zájmu o mezinárodní mobility (Erasmus+ a Evropský sbor solidarity)
  • Organizace workshopů, výletů, akcí pro veřejnost, prezentací, apod.

Podrobný infopack si můžete stáhnout zde.

 

Koho hledáme

  • Věk 18-30 (včetně)
  • Občan ČR nebo cizinec s trvalým pobytem v ČR
  • Bez statusu studenta prezenčního studia
  • Komunikativní a motivovaný člověk, který se rád přiučí něčemu novému
  • S platným cestovním pasem, který je platný ještě minimálně dalších 90 dnů od konce projektu

Vaši účast prosím nejprve proberte s rodinou a ujistěte se, že vám nebudou klást žádné překážky. 

Evropský sbor solidarity – co to je a jak to funguje?

Evropský sbor solidarity je program pro mladé lidi od 18 do 30 let (včetně). Je to skvělá příležitost, jak vyjet zdarma do zahraničí, získat finanční podporu, dostat příležitost se něco naučit, něco nového zažít a udělat něco dobrého pro místní komunitu. Sepsali jsme pro vás průvodce ESC, který je napsaný normálním jazykem a je srozumitelný. 

Krátkodobý projekt v Turecku – datum a místo konání

Centrum mládeže se nachází v Bolu v Turecku nedaleko Černého moře. Z Bolu jsou velmi dobře dostupná okolní velká města jako je Istanbul, Bursa, nebo Ankara. Projekt začíná 18. 3. a končí 16. 5. 2021 Projekt s předchozími daty je již obsazen, stejný projekt je dostupný v termínu 20. 5. – 1. 12. 2021, tento tedy už není krátkodobý ale dlouhodobý. Díky tomu, že je projekt krátkodobý (trvá jen 2 měsíce), nepřicházíte o možnost zúčastnit se projektu ESC ještě jednou. 

Dobrovolníci ze zahraničí budou celkem 2. Bydlení je zajištěno zdarma v plně vybaveném bytě, kde budou bydlet oba dobrovolníci. Byt je v docházkové vzdálenosti od univerzity, kam budou dobrovolníci pravidelně docházet. I tak ale získáte měsíční kupón na MHD, abyste mohli volně jezdit po městě. 

Černé moře. Autor: infinityharmony7. Zdroj: Pixaybay.com

Finanční podmínky

Dobrovolník za přihlášení na tento projekt nic neplatí. Měsíčně dobrovolník obdrží €120 jako kapesné a ještě €120 jako příspěvek na jídlo. Bonusem jsou i obědy zdarma od organizace. Ubytování je zajištěno zdarma a je vybavené. Na bytě je dostupná wi-fi zdarma. Zdarma dostanete kupón na MHD. Letenky dostanete proplacené do výše €275 (dohromady tam a zpět). Budete potřebovat negativní PCR test pro vstup do Turecka a možná i při zpáteční cestě do ČR (pokud se nezmění podmínky). V případě, že vyčerpáte rozpočet na cestu ve výši €275 a nezbyde vám prostor pro tyto testy, je přijímací organizace ochotná vám náklady na testy uhradit. Pojištění do zahraničí dostanete zdarma. 

Jak se přihlásit na tento krátkodobý projekt v Turecku?

Přihlásit se můžete prostřednictvím oficiálního portálu Evropský sbor solidarity. Tuto konkrétní příležitost pro druhý termín projektu naleznete zde, po té kliknětě na „APPLY“. Je nutné mít vytvořený účet. Návod, jak na to, naleznete pod tímto odkazem. Pokud budete mít nějaké potíže s přihlášením, napište nám na adresu kancelar@mladiinfo.cz. PŘIHLAŠUJTE SE CO NEJDŘÍVE!

Jak vypadá Turecko v době kovidové?

Jistě vás zajímá, jak nyní vypadá život v Turecku v časech pandemie. Nošení roušek na veřejnosti je povinné stejně jako u nás. Restaurace jsou otevřené pro takeway. Některá sportcentra jsou otevřené, fungují ve speciálním režimu. Záchaz nočního vycházení je možný, funguje podobně jako u nás. Pro vstup do země potřebujete negativní PCR test. Pokud letenka tam a zpět a tento Covid test přesháhne limit €275, je možné se s organizací domluvit na fnanční náhradě. 

 

logo of the european solidarity corps
Tento projekt je financován z prostředků Evropského sboru solidarity.