Krátkodobá EVS v Makedonii

“EVS Support, Report and Sport“ je název dvouměsíčního projektu, který se připravuje na červenec a srpen. Staňte se součástí týmu sportovních reportérů a zároveň pronikněte do práce neziskových organizací a projektového managementu.

V srpnu se v Makedonii uskuteční šampionát v házené žen. Tato událost se stane také příležitostí pro 12 mladých lidí z České republiky, Slovenska a Turecka k rozvoji svých novinářských dovedností, jazykových i organizačních schopností. Účastníci projektu budou koordinovat skupinu 30 novinářů, kteří budou o událostech kolem šampionátu v házené informovat.

Co vás na projektu čeká? Kromě toho, že se naučíte, jak tvořit zajímavé sportovní zpravodajství, budete se věnovat také organizaci skupiny novinářů a projektovému managementu a zajišťovat práci a denní aktivity celého týmu.

Projekt bude probíhat v měsících červenec a srpen 2015 ve městech Skopje a Struga. Účastníkům je hrazeno ubytování, strava, kapesné, pojištění a cestovní náklady spojené s projektem.

Pokud je vám 18-30 let, umíte anglicky, máte organizační schopnosti a zajímáte se o sport a žurnalistiku, pojďte do toho. Přihlásit se můžete prostřednictvím motivačního dopisu (maximálně jedna strana A4), v němž vysvětlíte, proč se chcete stát dobrovolníkem, co se chcete během projektu naučit a jak vás tyto zkušenosti obohatí v budoucím životě a jaké máte zkušenosti v oblastech sportu, žurnalistiky a managementu. Motivační dopis v angličtině pošlete do 27.5.2015 na mail marketa@mladiinfo.cz. Jako předmět uveďte EVS Support, Report and Sport.

Více informací v angličtině najdete zde.