Lákají vás dva měsíce strávené v Holandsku? Pak je tu pro vás další EVS. Olde Vechte nabízí možnost 1-2 českým dobrovolníkům zapojit se do skupinové EVS „Wilder Horizon“, která speciálně cílí na mladé lidi s omezenými příležitostmi a jejich rozvoj.

Skupinová EVS proběhne ve dvou termínech, 1. března – 1. května 2017 a 3. května – 3. července 2017. Můžete si tak vybrat termín, který vám více vyhovuje a přidat se k 15ti členné skupince dobrovolníků.

Wider Horizon - Mladiinfo ČR
Foto: brnoconnected.cz

Pro koho je EVS určená?

Tato EVS je určená pro mladé lidi ve věku 18-30 let, kteří spadají do kategorie mládež s omezenými příležitostmi. Těmi jsou například:

  • fyzické nebo psychické omezení a handicap
  • dlouhodobě nezaměstnaní, bez domova nebo žijící ze sociálních dávek
  • etnické nebo národní minority, imigranti
  • sociálně vyloučení nebo diskriminovaní na základě náboženství, národnosti, sexuální orientace,…
  • mladí, kteří nedostudovali, mají problémy se studiem nebo jen základní vzdělání

Jak probíhá dobrovolnická činnost?

Dobrovolníci pracují od pondělí do pátku, celkem 36 hodin týdně. Náplň práce tvoří praktické činnosti například na farmách, v útulcích, vinicích, kempech, ubytovnách,…

Dobrovolníci budou ubytováni v bungalovech nedaleko Ommenu po 4-6 lidech. V bungalovech jsou sdílené pokoje, sprcha a kuchyňka. V ubytovacím resortu je pak dostupná pračka a připojení k wifi.

Na dva měsíce dostane každý dobrovolník 220 EUR kapesného a 295 EUR na ubytování a stravu.

Zde najdete infoletter k projektu.

Video z předchozího ročníku můžete shlédnout zde.

Zaujala vás tato nabídka? Napište na e-mail brnoconnected@gmail.com, kde rádi zodpoví vaše dotazy a podpoří vás v přípravách.

Zdroj: Brno Connected