Konference: Strategicky na integraci

Nenechte si ujít konferenci zaměřenou na problematiku integrace cizinců. Už v červnu v Praze!

15. června proběhne v Praze konference Strategicky na integraci: evropské přístupy a role českých měst. Během dne se můžete těšit na debaty i zajímavé workshopy. Akce je součástí projektu Na práci v ČR, financovaného z ESF prostřednictvím OPLZZ a státního rozpočtu ČR. Během dne budou mimo jiné zveřejněny i výsledky MIPEX 2015 za Českou republiku.

Můžete se těšit na:

DEBATA: Role českých měst v integraci cizinců – hosté: Jiří Koubek (TOP09, starosta MČ Praha-Libuš a poslanec PČR); Marie Vašáková (protidrogová koordinátorka MČ Praha 12); Jana Hajná (oddělení národnostních menšin a cizinců MHMP); Jakob Hurrle (MKC Praha), speciální host: Claudia Walther (BertelsmannStiftung, Německo)

WORKSHOP1: Význam analýzy při strategickém plánování (česky), lektoři: prof. Luděk Sýkora (Přf UK, CVMR) a Lucie Trlifajová (MKC)

WORKSHOP2: Participativní metody ve vytváření strategií a stanovování priorit (anglicky), lektoři: Claudia Walther (BertelsmannStiftung), Jakob Hurrle (MKC) a Jan Dítko (MKC)

WORKSHOP3: Práce s veřejným míněním a mediálním obrazem cizinců (česky), lektorky: Markéta Žižková (Člověk v tísni) a Tereza Freidingerová

Podrobný program s časovým rozložením najdete Facebooku. Na konferenci je nutná předešlá registrace. Dotazy můžete zasílat na tento email: public@mkc.cz.

Čas konání: 9:00 – 15:30

Místo konání: Era svět | Jungmannovo nám. 767, Praha 1

oplz