Konference Mladých Evropanů se blíží!

Zajímají vás mezinárodní vztahy, rádi byste zažili mezinárodní zkušenost, naučili se mnoho nového a poznali zajímavé lidi? Pokud ano, tato Česko-Německá výměna je přesně pro vás!

Mladí Evropané je české oddělení celoevropské sekce Young European Federalists, která působí ve 35 zemích Evropy. Organizace se snaží spojovat jednotlivé země a podporovat demokratickou společnost napříč kontinentem. Členové jsou mladí lidé se zájmem o mezinárodní dění. Během roku se organizují debatní akce a navštěvují další země v rámci federace.

Mladí Evropané nyní pořádají Česko-Německou výměnu, která se bude konat v srpnu v Českých Budějovicích. Cílem této výměny bude zintenzivnění spolupráce s Německem, povzbuzení evropského vědomí nebo podpora vzdělávání v oblasti evropské politiky.

Program bude zaměřený na teambuilding a kulturní jazykovou výměnu. Všichni účastníci se budou moci seznámit prostřednictvím „jazykového tandemu“ nebo při prohlídce Českých Budějovic. Dále bude možnost diskuze s odborníky, seznámení s regionální a nadnárodní spoluprácí v oblastech euroregionu Dunaj Vltava a nebude chybět ani simulační hra, která účastníkům umožní pohled do různých evropských institucí.

Zdroj:Mladí Evropané 

Pro koho je program určený?

Programu se mohou účastnit studenti středních škol ve věku od 16 do 20 let z ČR, kteří se zajímají o Evropu a rádi by se podíleli na rozhodování o ní. Němečtí účastníci budou středoškoláci z Bavorska. Důležité je, aby všichni účastníci měli dobrou znalost anglického jazyka, protože celý program i veškerá komunikace bude probíhat v tomto jazyce. Od všech se také očekává zájem o evropská témata.

Účastníci budou ubytovaní v prostorách kolejí Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Termín konání bude 9.-13. 8. 2017. 

Dopravu na místo konání si zajišťují účastníci sami, náklady jim budou poté proplaceny.

Jak se přihlásit?

Pokud vás nabídka mezinárodní výměny zaujala, tak vyplňte elektronickou přihlášku a poté vám přijdou bližší informace na e-mail. Registrační poplatek činí 250 Kč, ubytování strava a doprava je účastníkům hrazená. 

Podrobný program akce si můžete prohlédnout zde a určitě se nezapomeňte přidat k Facebook události.

Zdroj:Mladí Evropané