Staňte se součástí komunitní laboratoře

Zajímají vás společenská témata a rádi se zapojuje do debat?  Pokud ano, určitě tu máme pro vás zajímavou nabídku. Můžete se stát součástí komunitní laboratoře v Nesehnutí!

Nesehnutí je sociálně-ekologická nevládní organizace, která se snaží řešit problémy kolem nás. Vytváří spoustu projektů, organizuje nejrůznější kampaně a má také své dobrovolníky. A nyní přichází s nápadem komunitní laboratoře. Jde projekt pro 20 mladých lidí z Česka a Slovenska, kteří budou společně pracovat na tvorbě kampaní a projektů. 

Kádinka. Autor: OpenClipart. CCo Public Domain. Zdroj: pixabay.com

Účastníci se budou moci setkat s odborníky z oblasti médií, sociálního podnikání či prevence konfliktů. Také budou mít možnost rozvinout své dovednosti a naučit se třeba vytvářet různá videa nebo tvořit mapu iniciativ.

Jak to bude celé probíhat?

Komunitní laboratoř bude rozdělena do tří tématických bloků, konajících se ve třech termínech:

24. – 28. 4. 2017: Tvorba videí & plánování kampaní

25. – 29. 9. 2017: Kritické myšlení & prevence konfliktů

19. – 23. 2. 2018: Sociální podnikání a inovace & budování komunity

Pro všechny účastníky bude také možnost zúčastnit se podzimního hackathonu. Tam se budou zpracovávat vybrané projekty účastníků se zkušenými IT experty.

A nakonec se ještě všichni účastní Make Sence Campu s mezinárodní účastí, kde se bude prezentovat snažení účastníků z uplynulých setkání. Každý také obdrží diplom „budování komunity“.

Jak se zapojit?

Do 15. 3. 2017 zájemci musí vyplnit přihlášku. Poté počkáte, jestli budete vybráni. Pokud ano, budete vyzváni k zaplacení vratné zálohy ve výši 500,-

Pro více informací nahlédněte do letáčku.

Zdroj: Nesehnutí