Knihovna Václava Havla vyhlašuje esejistickou soutěž

Baví vás psaní? Potom je na čase vyzkoušet soutěž o nejlepší esej, kterou pořádá Knihovna Václava Havla. Můžete v ní vyhrát až 15 tisíc korun!

Knihovna Václava Havla v souvislosti s pandemií COVID-19 vyhlásila mimořádný 12. ročník soutěže o nejlepší esej s tématem Odpovědnost v čase pandemie. Soutěž je určena pro studenty středních škol.

Jak se soutěže zúčastnit

Vaše esej musí být v češtině a mít rozsah 5 až 10 normostran (9 000 – 18 000 znaků), abyste ji mohli do soutěže přihlásit. Svůj text opatřete jménem, rokem narození a názvem střední školy, kterou navštěvujete. Zasílejte v elektronické podobě na esej@vaclavhavel.cz. Autor textu ručí za jeho původnost.

Inspiraci k tématu v podobě citátů Václava Havla můžete nalézt na webové stránce soutěže. Eseje posuzuje porota složená z pracovníků Knihovny Václava Havla, zasednou v ní mimo jiné diplomat, autor a politik Michael Žantovský nebo spisovatel Jáchym Topol.

Své práce můžete odesílat do 3. 4. 2020. Tři nejlepší studentské práce budou oceněny finanční odměnou ve výši 15 000 Kč, 10 000 Kč a 5 000 Kč.

V případě nějakých dotazů můžete napsat na e-mail esej@vaclavhavel.cz nebo vzdelavani@vaclavhavel.cz.

Zdroj: vaclavhavel.cz