Kdo jsme

Mladiinfo ČR, z. s.
Sídlo: Antonínská 14, Brno, 602 00, Česká republika
IČ: 22611118
E-mail: info@mladiinfo.cz

Mladiinfo ČR je českou pobočkou mezinárodní sítě organizací Mladiinfo International.

Inspirujeme mladé lidi v Česku k tomu, aby využívali svůj potenciál, vyrazili do světa a stali se aktivními občany. Přinášíme komplexní, nezávislé a objektivní informace o nabídkách a možnostech v oblastech studia, stáží, vzdělávání, cestování, dobrovolnictví a dalších. Přečtěte si naše stanovy.

Mladiinfo ČR je registrováno jako zapsaný spolek ve spolkovém rejstříku: L 16620 vedená u Krajského soudu v Brně, IČ 22611118.

Jaký je náš příběh?

Už je to pěknou řádku let, co bylo Mladiinfo ČR založeno. V době svého vzniku byly v České republice programy Erasmus+ ještě v plenkách. Zatímco na studijní výměny se již jezdilo dávno, ostatní aktivity tohoho programu nebyly tolik známé.

Zhruba v té době vyjela naše zakladatelka Markéta na svojia EVS (Evropskou dobrovolnickou službu) do Makedonie, kde se seznámila s činností Mladiinfo International.

Když se Markéta vrátila, napadlo ji, že by podobný projekt mohla založit u nás. Spojila síly s Leonou, která měla podobné myšlenky. Holky se předtím neznaly, ale i tak začaly vytvářet Mladiinfo, jak ho znáte. Zanedlouhou se k nim přidaly další mladé studentky na podobné vlně, z nichž většina zůstala s Mladiinfo dodnes. Od té doby přispěly k fungování projektu desítky (možná už i stovky) mladých lidí v České republice a Mladiinfo je dnes sítí, která má pobočky hned v několika dalších zemích Evropy.