Dokončili jste nedávno školu, nebo jste odešli z práce a přemýšlíte, co dál? Díky EU můžete dostat šanci nastartovat svou kariéru, vrátit se ke studiu nebo se vydat pomáhat do světa jako dobrovolník.

Do čtyř měsíců dostanete nabídku práce nebo dalšího vzdělávání

A co teď, ptáte se potom, co jste ukončili školu, nebo práci. Nejste sami. Ve stejné situaci jsou 6,3 miliony mladých Evropanů. Díky iniciativě EU Záruky pro mladé mají všichni, kterým je pod 25 let, do čtyř měsíců od chvíle, kde se stali nezaměstnanými nebo ukončili vzdělání, nárok na nabídku zaměstnání, praxe, stáže nebo dalšího vzdělání.  Detailní informace by vám měl poskytnout váš úřad práce.

Kariéra v jiné zemi

Máte toulavé boty? Při hledání práce se nemusím omezovat jen na nabídky v naší zemi, cestu máte otevřenou do celé EU. A to není všechno. Služba Tvoje první práce přes EURES vám může s nastartováním kariéry v nové zemi pomoci. Může vám poskytnout specializovaného poradce, ukázat volné pracovní pozice a dokonce vám může uhradit cestovní náklady v případě, že dostanete pozvánku na pohovor do zahraničí. Více najdete ZDE.

Chci něco změnit

Foto: #EUandme

Práce v kanceláři není pro každého. Pokud vás víc láká práce na přestavbě školy nebo pomoc nově příchozím žadatelům o azyl, můžete zvážit přihlášku do Evropského sboru solidarity. K dispozici jsou placené i dobrovolnické příležitosti a projekty běží po celé Evropě. Vyberte si svou TADY.

Práce pro Evropu

Máte rádi EU a chcete se připojit k 55 000 lidem, kteří se podílejí na jejím fungování? Pokud ano, kariéra v institucích EU by vás mohla zajímat. Ať už budete zaměstnán/a na pracovištích rozesetých po celé Evropě nebo v epicentrech, jakými jsou Brusel či Lucemburk, vždy budete pracovat s různorodým týmem na některém z nejvážnějších problémů, kterým čelí naše společnost. Můžete navštívit Evropský úřad pro výběr personálu a zjistit, jaké pozice jsou otevřené.

 

 

Zdroj: #EUandMe