Juniorská univerzita aneb zkuste studium na VŠ nanečisto

Ať už vás zajímá, jak to na univerzitě chodí a nebo se jen chcete dozvědět něco nového, Juniorská Univerzita Karlova je pro vás tím správným prvním krokem. Šestý ročník vzdělávacího programu JUK otevírá brány zvídavým studentům. Chcete mezi ně patřit?

JUK – co to, proč to, jak to?

Program Juniorská univerzita simuluje studium na vysoké škole, spočívá v navštěvování přednášek přímo na Karlově univerzitě a běží již šestým rokem. Letošní ročník však přináší mnoho novinek. Původní přírodovědně-lékařské a humanitně-společenské se nyní nově rozdělilo na čtyři samostatné zaměření (lékařské, přírodovědné, humanitní a společenskovědní), což umožní větší zaměřenost daného oboru a také účast všech fakult UK. Program bude nyní rozdělen do dvou bloků – od září do října budete mít možnost navštěvovat lékařské a společenskovědní přednášky a od listopadu do prosince poběží přednášky přírodovědné a humanitní. Na závěr obdrží úspěšný účastník osvědčení o absolvování programu v rámci slavnostního zakončení simulujícím reálnou promoci.

Kdo se může přihlásit a kdy?

Program je určen pro studenty středních škol, v případě gymnázií pro vyšší stupeň, kteří si chtějí vyzkoušet studium na vysoké škole a rozšířit si znalosti v širokém spektru oborů.

Registrace do prvního bloku byla spuštěna 25. 8., registrace do druhého bloku byla zahájena 9. 9. 2020 ve 12:00 s výjimkou humanitního zaměření, pro které se přihlášky otevřou v termínu 14. – 17. 9. Přihlásit se můžete na webu JUK, přičemž se nemusíte omezovat pouze na jedno zaměření. Účast v programu je zcela zdarma.

Více informací o programu naleznete na webové stránce JUK. S přihláškami neotálejte, kapacita programu čítá pouze 150 účastníků!

Archiv Juniorské univerzity Karlovy
Zdroj: facebook.com/juniorskauniverzita

Chystáte se na vysokou školu a stále tápete? Podívejte se do naší rubriky tipy na studium a vyberte si tu ideální školu pro vás!