Jste mladý herec? Zkuste dobrovolnictví v Irsku!

Pokud jste mladý herec a právě hledáte možnosti rozvoje své kariéry, máte čas od září roku 2021 a líbí se vám pošmourné irské počasí, tak by toto dobrovolnictví mohlo být tím pravým pro vás!

O projektu Acting for Change

Acting for Change je projektem irské organizace Crooked House Theatre Company, která sídlí ve městě Newbridge. Tento dvanáctiměsíční projekt proběhne v termínu od 1. 9. 2021 do 31. 8. 2022. Cílem projektu je zvýšit míru uplatnitelnosti herců na trhu práce v domovských zemích.

Dobrovolníci budou pracovat s teenagery ve věku 11–20 let v rámci divadelních workshopů, které probíhají v Crooked House nebo které Crooked House pořádá na školách, kromě toho budou točit krátká videa na YouTube a sociální sítě, spravovat webové stránky a také vystupovat společně s Iry v představeních pro veřejnost.

Aktivit je celá řada, kompletní výčet naleznete v oddíle Project Activities na tomto odkaze.

Pro koho je projekt určen

Na projekt se mohou přihlásit mladí lidé ve věku 22–30 let se zkušeností s herectvím, s divadelním vystupováním. Očekává se iniciativní přístup. Crooked House Theatre Company uvítá zvláště jedince, kteří patří mezi LGBT+ či pocházejí z migrantského prostředí nebo ve své zemi zažívají potíže kvůli víře, genderu, kulturní identitě, etnicitě či žijí v zemi sousedící s EU.

Ubytování, stravování, finance

Účastníci projektu budou bydlet v hostitelských rodinách, ubytování bude zajištěno v blízkosti Crooked House Theatre Company. Každý dobrovolník dostane k užívání samostatný pokoj. Nájemné uhradí Crooked House Theatre Company.

Dobrovolníci dále obdrží 450 euro měsíčně na pokrytí základních výdajů (potraviny atd.).

Kromě toho budou participantům projektu zaplaceny i letenky do Irska a zpátky.

Další informace

Tento projekt je zaštítěn Evropským sborem solidarity, obecné informace o fungování EVS naleznete na Mladiinfo. Informace o tomto konkrétním dobrovolnickém projektu jsou dostupné přímo na stránkách Evropského sboru solidarity.

Bližší informace naleznete samozřejmě i na stránkách The Crooked House Theatre Company.

Jak se přihlásit

Pokud jste mladý herec a tento projekt dobrovolnictví v Irsku vás zaujal, tak se můžete přihlásit přímo skrze webový formulář Crooked House Theatre Company. Přihlášky zasílejte do 15. 3. 2021.