Festival dokumentárních filmů Jeden Svět hledá dobrovolníky!

Žijete a dýcháte dokumenty? Festival Jeden Svět shání dobrovolníky na pomoc s projekcemi!

Jeden svět jsou týdny plné silných příběhů s lidskoprávní tématikou z různorodého prostředí. Ať už jsou to filmy odehrávající se v rozvojových zemí, brazilské džungli nebo sousedním Polsku.

Navíc se většinou po projekci filmu koná beseda s jeho tvůrci, případně protagonisty. Festival má tak neopakovatelnou atmosféru, kterou můžete zažít i ze zákulisního pohledu.

Oficiální plakát k letošnímu ročníku. Zdroj: Jeden Svět

Praze se festival koná mezi 6. a 17. březnem 2019 ale i mimopražští mají šanci na Jednom Světě pomoct, v dalších 35 městech se budou promítat dokumenty od 15. března do 13. dubna 2019.

 S čím budete pomáhat:

Vaším úkolem bude pomoct s projekcemi jednotlivých snímků, což zahrnuje přípravu kina, spočítání hlasů o nejúspěšnější divácký film nebo podávání mikrofonu při diskusích.

Součástí festivalu jsou i doprovodné akce, se kterými můžete pomoct, v minulých letech se jednalo například o cyklojízdu večerní Prahou.

Jak se stát dobrovolníkem?

Pro to, abyste se stali dobrovolníky, stačí jen vyplnit přihlášku. V Praze můžete pomoct buď s dopoledními projekcemi pro školy, nebo s večerními pro veřejnost. V případě, že odpracujete čtyři směny, získáváte tím vstup zdarma na některé snímky. A taky festivalové tričko!

Pokud vás nabídka zaujala, neváhejte se přihlásit, festival je zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat. A to jen v dobrém!

Zdroj: Jeden Svět