Jarní mezinárodní workcampy v Německu

Internationaler Bauorden hledá dobrovolníky ve věku od 18-26 let pro jarní mezinárodní workcampy v Německu.

Internationaler Bauorden (IBO) je nezisková organizace založená v roce 1953 zabývající se pořádáním mezinárodních setkání mládeže a dobrovolnických projektů. Přitom pomáhá neziskovým organizacím a zařízením sociální péče při stavebních a renovačních pracích.

Od 21. února do 23. dubna 2016 organizuje několik stavebních workcampů, do kterých zve i české a slovenské dobrovolníky. Dobrovolníci IBO pomáhají při stavebních a renovačních pracích na dětských hřištích, v centrech ekologického vzdělávání, ve volnočasových centrech pro děti a mládež apod.

Workcampy trvají většinou 2-3 týdny a účastní se jich mladí lidé ve věku 18-26 let z různých zemí Evropy. Pracuje se od pondělí do pátku, 7-8 hodin denně. O víkendech je možné poznávat okolí.

Účast ve workcampech je pro zájemce z ČR a SR bezplatná, zajištěno je bezplatné ubytování a strava, úrazové pojištění a pojištění při poškození majetku.

Podmínkou účasti je chuť pracovat na stavbě a motivace bezplatně pomoci vybrané neziskovce nebo zařízení sociální péče. Výhodou jsou pak praktické zkušenosti ve stavebnictví a zručnost. Znalost německého jazyka není podmínkou.

Pro více informací pište na tomancakova@bauorden.de.

Bauorden-logo

Zdroj: http://databaze.dobrovolnik.cz/databaze-projektu/workcampy-v-neziskovych-organizacich-v-nemecku-jaro-2016/; http://www.workcamp.info/