Jarní dávka workcampů

Vkročili jste do nového roku plni energie a touhy plánovat? Pokud přemýšlíte, jak strávit jaro roku 2014, zkuste navštívit databázi workcampů organizace INEX. Během prosince přibylo mnoho zajímavých akcí na jarní měsíce.

Workcamp je krátkodobý dobrovolnický pobyt trvající zpravidla dva až tři týdny. Účastníci z celého světa společně pracují na nejrůznějších projektech. V rámci workcampu můžete vyrazit téměř kamkoli a přitom pomoci životnímu prostředí, památkám, sociálním nebo vzdělávacím projektům, kulturní akci či jiné bohulibé myšlence. Workcamp je skvělou záminkou k cestě do zahraničí, možností poznat nové lidi, seznámit se s místní kulturou a navíc se jen neflákat.

Účastníci workcampu si zpravidla sami hradí cestovní náklady a pojištění. Ubytování a strava jsou jim během práce na projektu zajištěny zdarma. Účastníci navíc hradí zprostředkovatelský poplatek organizaci INEX.

Obdobím workcampů jsou především letní měsíce. Na zajímavé projekty můžete vyrazit ale už i v zimě a na jaře. Ve stále se rozšiřující databázi projektů najdete jarní workcampy například v Malajsii, Vietnamu, Keni nebo Thajsku.

Postup přihlašování i další informace najdete na webu organizace INEX.