Jaké bylo Erasmus+ školení Train the Trainers II

Zajímá vás, jak to chodí na Erasmus+ vzdělávacích projektech pro pracovníky s mládeží? K vánočnímu cukroví vám přinášíme článek od našeho týmu Mladiinfo ČR, který Erasmus+ školení organizoval.

Co je to Erasmus+ školení pro pracovníky s mládeží?

Erasmus+ je vzdělávací program EU, který mmj. financuje i několikadenní mezinárodní školení neformálního vzdělávání pro pracovníky s mládeží, kteří se tam učí nové metody jak s dětmi a mládeží pracovat, sdílejí dobrou praxi, nápady jak to chodí v jiných zemích/ organizacích, a plánují budoucí spolupráci. Účastníci mají proplacené náklady na cestu, mají zajištěné ubytování i jídlo. Více obecných informací o tomto typu projektu si můžete nastudovat zde.

Train the Trainers II

Tým Mladiinfo ČR spolu se slovenskou organizací EduEra organizovali letos v srpnu svoje školení s názvem Train the Trainers II, jako pokračování úspěšného projektu Train the Trainers z loňského roku. Kurz se konal od 5. srpna 2019 do 31. srpna 2019 v tiché lokalitě Karlov pod Pradědem. Celkem 24 účastníků z Česka, Estonska, Finska, Slovenska a Španělska prožilo skvělý týden pod vedením lektorky Markéty a Petry, které se specializují na práci s mládeží, sociální práci a obecně neformální vzdělávání.

Pro tento Erasmus+ projekt bylo zvoleno téma zážitkové pedagogiky, kdy se účastníci neučí pomoci powerpointových prezentací a čtením knih, ale pomocí prožívání různých emocí emocí a fyzických aktivit, kde si účastník ozkouší vše na vlastní kůži. Naše školení se neslo v outdoorovém duchu, kde nechyběl běh, lesní hry, koupání v jezeře či stezka odvahy. Na konci každé aktivity pak následovalo teoretické shrnutí, na jehož základě  účastníci byli schopní vytvořit vlastní program.

Ze zákulisí

Díky pozitivnímu hodnocení od účastníků věříme, že Train the Trainers II bylo velmi úspešné školení. Naši mezinárodní účastníci přežili tradiční české stravování (knedlíky, nálož masa, i párky na snídani) a dokonce jim z toho něco i zachutnalo. Veselo bylo i po večerech, kdy zbyl čas i na zábavu či odpočinek. Naše ubytování se nacházelo hned u lesa, a díky letošnímu enormnímu možství hub jsme účastníky z jiných zemí zasvětili do české vášně houbaření – samozřejmě s ostražitostí. I přes velké množství pohybových aktivit venku, hlásíme pouze jeden namožený kotník, 4 klíšťata, a pár štípanců od vos. Věříme, že se nám v roce 2020 podaří v Mladiinfo ČR uspořádat podobně vyvedené školení!

Jak se přihlásit na projekt

Sledujte náš Facebook a rubriku Aktuální projekty, kde přibývají nové výzvy a příležitosti. V případě dotazů nás kontaktujte na kancelar@mladiinfo.cz