Jak vybrat jazykovku

Jazykových škol existuje velké množství. Pokud jste se rozhodli, že si zakoupíte jazykový kurz a naučíte se jazyk, pečlivě si vyberte jazykovou školu, do které chcete chodit. Narazit můžete na prostředí, které vám výuku znechutí a nemusí vás nic naučit. Na co si dát při výběru pozor?

První výběr jazykové školy

Jazykové školy ve vašem městě můžete obejít buď osobně nebo hledat na internetu. Dnes už má každá dobrá jazykovka svoje webové stránky, kde najdete hned několik prvních důležitých informací. Pokud zatím o jazykových školách, které pořádají třeba docházkové kurzy v Praze, nic nevíte, zkuste portál Jazykovky.cz. Naleznete zde na jednom místě širokou nabídku jednotlivých škol. Vybrané kurzy, které vám vyhovují jazykem, cenou, dobou a místem konání výuky si můžete zařadit do sekce Moje srovnávané kurzy a školy. Budete mít užší výběr pro další porovnání a finální výběr.

Důležité a často podceňované osobní setkání

Vybrané školy oslovte přímo pomocí formuláře na Jazykovky.cz. Domluvte se s nimi, že se zastavíte ještě před samotnou lekcí. Připravte si doma otázky, které vás zajímají a na všechny se zeptejte. Každý má jiné požadavky a rozdílné věci pro vás můžou být podstatné. Poznáte zároveň zblízka atmosféru školy, prostředí, její chod a ruch při běžném dni.

Dnes již není neobvyklé přijít na zkušební hodinu. Setkáte se tak se skupinou žáků, kam byste rádi chodili a poznáte lektora při práci. Na první pohled může být sympatický, ale v průběhu hodiny můžete zjistit, že vám nevyhovuje jeho výuka, otázky nebo třeba i tón hlasu. Jde někdy o drobné detaily, kvůli kterým pak do výuky nebudete chodit rádi a efekt pokroku bude pomalý nebo i žádný.

Lektor – ten, kdo vás má něco naučit

Lektor je velmi důležitá osoba v jazykovém kurzu. Bude vás několik lekcí učit, motivovat, vést a posouvat vaše znalosti. Profesionální jazyková škola zaměstnává pouze kvalitní a prověřené lektory, kteří mají potřebnou kvalifikaci. Jenže to není vše. Důležité je, aby vám byl lektor sympatický, chodili jste na jeho lekce natěšení a z nich patřičně motivovaní k dalšímu studiu. Zeptejte se i ostatních žáků, kteří navštěvují jeho lekce, jak jsou s výukou spokojeni. To vám také mnohé napoví. Nejvíc ale dejte na vlastní úsudek.

Zařaďte se do správné úrovně díky rozřazovacímu testu

Jazyk jste se již v minulosti učili a tak chcete pouze po pár letech pokračovat. Hledáte tedy jazykový kurz pro pokročilé. Než do takového kurzu nastoupíte,absolvujte rozřazovací test vašich znalostí. Dnes je to již běžná praxe, která zahajuje docházkové a další kurzy v jednotlivých jazykových školách.

Testu se nemusíte bát. Odpovíte na různé otázky, které pomohou lektorům určit vaši opravdovou jazykovou úroveň. Není dobré navštěvovat kurz, kde budete zbytečně nejslabší a výuka vás nebude bavit. Zároveň je špatné, když jsme ve výuce výrazně nejlepší, pak opět dochází k nudě a lekce vám nic nového nedají. Rozřazovací test vám pomůže najít vhodný kurz.

Co když budete chtít od kurzu odstoupit?

Ptejte se v jazykové škole na možnost odstoupení od studia. Pokud chcete nastoupit do kurzu na celý semestr, případně dokonce na celý školní rok, je důležité vědět, co dělat, když nemůžete ve výuce dále pokračovat. Kvalitní jazyková škola by vám měla dopředu nabídnout jasně formulovanou smlouvu o výuce, na kterou se budete následně obracet. Nepodepisujte ji ovšem automaticky, v klidu si ji prostudujte, poptejte se na body, co vám nejsou jasné a pak až podepište. 162387691