Jak se Ondra stal londýnským hercem

Myslíte, že vaše sny zůstanou jen ve vašich hlavách a že vysoké cíle jsou nedosažitelné? Inspirujte se – Ondra Dorian, rodák z Olomouckého kraje, studuje herectví v Londýně.  

image

Ondrovi je teprve 18 let (v době napsání článku, pozn. red.) a studuje herectví ve městě měst – v Londýně. Ale jak se k tomu dostal? Přečtěte si jeho příběh…

Ani nevím, jak se ve mě zrodil nápad odcestovat do zahraničí. V dětství jsem neměl rád opouštění domova, nechtěl jsem jezdit na dovolené, dokonce ani do větších měst. Dnes mi to přijde paradoxní, a proto věřím na náhody a tak trochu na osud, že jsem nakonec odcestoval.

Vždy mě fascinovaly životní příběhy lidí, kteří se z ničeho vypracovali na vrchol a chtěl jsem být jednou jako oni. Pro odchod do zahraničí se  u mě  nakupilo více okolností –  láska k herectví, cizí jazyk, touha poznat svět. Nejprve jsem chtěl utéct do USA, ale nakonec vedla snazší cesta do Londýna. Neznal jsem nikoho po světě, ani anglicky jsem moc dobře neuměl, což jsem ale zjistil až v Londýně.

DSC_2924_f

Jsem optimista – žádné problémy se nevyřeší uložením k ledu a když procházíš peklem, nezastavuj se. Buď přežiješ a nebo jen odjedeš zpět domů.

Nejvíce bezproblémové období bylo prvních šest měsíců, když jsem byl bez jediného kontaktu a bez styku s někým z Čech. Nasával jsem pomalu odlišnosti této země. V Londýně je mou náplní herectví, práce v divadle, ježdění na koni. Nejprve jsem nechtěl navštěvovat dramatickou školu, ale pak přes Actors Centre  jsem začal brát hodiny u voice couch, který mě přemluvil jít na hereckou školu a doporučil mi jednu z nejtěžších – Royal Academy of Dramatic Arts. Také jsem pracoval s módní návrhářkou Petrou Ptáčkovou během London Fashion Weeku v rámci International Fashion Showcase, dělal jsem casting na film slavných bratři Wachowských, který míří do kin příští rok.

ondraa..

Baví mě spolupracovat na nejrůznějších projektech, od politiky přes boj za lidská práva až po ochranu Země a přírody. V Londýně je všechno. Herectví je neskutečně těžká profese, proto v práci musím vidět i nějaký vyšší smysl. Sdělit něco divákovi, aby se zamyslel, mohl si něco uvědomit.

Můj cíl je dále studovat, cestovat, pracovat. Mám mnoho snů –  jedním z nich je vyhrát Oscara. Ale vím, že není důležitý cíl, ale cesta. Takže chci jít momentálně po této cestě, ale bez nejmenší lítosti, když nedojdu úplně do cíle. Chci žít, jak věřím, učit se milovat sebe takového, jaký jsem a nezáviset na nikom a pak to naučit svět.

Ale co je na Ondrovi kromě jeho hereckých aktivit zajímavé?

Když se v Londýně dostanete do úzkých, tak vám pomůže – poradí, jaký operátor je nejvhodnější, jaká místa v Londýně jsou nejlepší, kde se nejlépe nakupuje, z jakého místa můžete vidět zadarmo celý Londýn, nebo v jakém casinu dostanete pití zdarma. Naposledy řešil situaci, kdy někdo ztratil doklady a navíc se mu zablokovala karta od banky. Ondra je takový anděl strážný.

elfilmcom-andy-zelary-2027251904

Dříve jsem si myslel, že cokoliv  udělám, nebude nikdy dostatečně dobré. Kdykoli si připadáme nedostateční, srážíme hodnotu, kterou máme. Jen proto, že ji nevidíme, neznamená, že ji nemáme. Když se naše vnitřní mínění a vize stanou hlubšími a silnějšími než názory vnějšího světa, pak jsme zvládli život.

Ondra je příklad úspěšného mladého člověka, který se ničeho nelekl a dokázal se prosadit i v zahraničí. Nezbývá, než mu popřát, aby Oscara jednou opravdu vyhrál. Když budete v Londýně v opravdové nouzi, krajan Ondra vám určitě rád pomůže. Kontaktovat ho můžete třeba přes FB – ondondradorian.

Více o něm:

CSFD

Zdroj: osobní zpověď Ondry a jeho fotoarchiv