Jak se nezbláznit v karanténě

Už vám doma začínají docházet okna na umytí, učebnice na prolistování a seriály na Netflixu? Chcete produktivně prokrastinovat? 

Mladiinfo přináší pár dalších tipů, jak nezahálet doma v karanténě. 

Online kurzy zdarma

Server Coursera nabízí online kurzy pořádané některými z nejlepších univerzit světa, a to zcela zdarma. Přednášky jsou interaktivní a v angličtině, takže se rozhodně nudit nebudete, a navíc procvičíte jazyk. Vybrat si můžete z nepřeberného množství témat od umění přes osobní rozvoj až po matematiku a logiku. 

Podcasty

Chtěli jste si už dlouho přečíst knihu, ale nemáte čas? Ať už myjete nádobí či chodíte na procházky, nemusí váš mozek zahálet. Stačí si nasadit sluchátka a objevit svět mluveného slova. A že je z čeho vybírat! Server České podcasty nabízí ty nejlepší české audiopodcasty. Pakliže ale chcete dát mozku zabrat ještě o trošku více, můžete poslouchat podcasty BBC v angličtině. 

Logo. Zdroj: ceskepodcasty.cz

Přeberte šatník

Konečně je čas probrat svoji skříň a poslat dál to tričko, které budete „určitě příští rok nosit“. Online sekáč Vinted nabízí možnost bezplatně prodat svoje věci a nakoupit nové (tedy jako nové)! Oblečení můžete nejen prodávat a nakupovat, ale i měnit, takže když se věcí nepotřebujete nutně zbavit, ale spíš je obměnit, je tohle místo přesně pro vás. Stačí se jenom zaregistrovat, nafotit a popsat jednotlivé kusy oblečení a nový šatníku, těš se! 

Pomozte ostatním

I když krize pomalu ustupuje, dobrovolníci jsou stále potřeba. Dobrovolnické činnosti nabízí třeba web okoronaviru.cz nebo dobro.cz, popřípadě také pomuzeme.si.

Ilustrační obrázek. Zdroj: pixabay.com 

A nakonec trocha sportu

Bolí vás z věčného sezení doma záda? Není nic jednoduššího než si doma zacvičit. Kurzy jógy jsou díky Youtube dostupné i z vašeho obýváku, pro začátečníky i pro pokročilé, stačí jen najít takové, jaké vám budou vyhovovat. Stejně tak jsou dostupná i workoutová videa, nepotřebujete nic víc než půl hodiny času. Jen pozor na skákání a dupání, abyste nemuseli vysvětlovat sousedům pod vámi, proč se jim houpe lustr. 

Další tipy na to, jak se zlepšovat i z pohodlí svého domova, najdete v naší sekci Seberozvoj