Tipy, jak naplánovat nový rok 2020

Potřebujete inspiraci k reflektování uplynulých měsíců a nápady, jak si úspěšně naplánovat nový rok 2020? Máme pro vás pár zajímavých tipů.

Year Compass – uzavřete starý rok a naplánujte ten nový

Year Compass je sada pracovních listů, které vám pomohou se zamyslet nad každodenní rutinou uplynulého roku a podívat se na ní s odstupem a v jiné perspektivě. V první části zreflektujete svoje nejdůležitější momenty a rozhodnutí, kde je prostor na to pochválit sám sebe za dosažené cíle a zdolané překážky. V druhé části definujete svoje sny, ambice, plány, předsevzetí a závazky.

Vyplnění pracovního listu trvá přibližně čtyři hodiny, ale samozřejmě je to individuální. Autoři doporučují si vyčlenit klidné místo, kde vás nic nebude rušit a můžete souvisle přemýšlet. Year Compass je dostupný v mnoha jazycích, i v češtině nebo slovenštině. Můžete si ho zdarma stáhnout a  vytisknout, nebo si vypracovat elektronickou PDF verzi.

yIlustrační foto. Zdroj: Year Compass

Dopis svému budoucímu já

O této vychytávce se zmiňujeme i v naší rubrice Jak se naučit cokoliv zdarma. Rádi byste vzkázali něco svému budoucímu já, ale nevíte jak na to? Future Me je skvělá možnost, jak napsat dopis, který pak ve vámi zvolenou dobu dorazí do vaší emailové schránky. K odeslání si potřebujete vytvořit účet, registrace a základní služba je však zdarma. Pokud dopis chcete nechat k nahlédnutí i veřejnosti, můžete zakliknout možnost „Public, but anonymous“. Že psaní dopisu sám sobě vám může pomoci si ujasnit si, čeho chcete v budoucnu dosáhnout, je jasná věc. Dopis je ale také velkým pomocníkem při zhodnocení uplynulého časového období. Je to příležitost si uvědomit, co se vám dosáhnout podařilo a čemu je potřeba se ještě věnovat.

https://pixabay.com/cs/photos/psan%C3%AD-pero-%C4%8Dlov%C4%9Bk-inkoust-pap%C3%ADr-1149962/Ilustrační fotografie. Autor: Free-Photos. Zdroj: Pixabay.com

Padlet – nepřijděte o svoje nápady

Ty nejlepší nápady přicházejí častokrát v tu nejméně čekanou chvíli — v tramvaji, ve frontě na pokladnu, po cestě z práce nebo školy. Jak si ale takové nápady uchovat a mít možnost se k nim vrátit, aniž bychom na ně zapomněli? Aplikace Padlet je kreativní nástěnka, kterou si můžete vytvořit zdarma a zanést tam všechny svoje nápady, tipy, odkazy, dokumenty, apod. Efektivně a lehce lze tak naplánovat nový rok 2020. Snadno je můžete sdílet i se svými přáteli, kolegy nebo spolužáky, a společně tak soustředit nápady na chystanou oslavu, dovolenou nebo třeba projekt.

K vytvoření nástěnky je nutná registrace, zdarma si můžete vytvořit až tři oddělené nástěnky.  Můžete pracovat nejen na počítači, ale také na svém telefonu v mobilní aplikaci. V Padletu si můžete se svojí nástěnkou slušně vyhrát i po grafické stránce, aby jste si udělali co nejkreativnější a nepříjemnější prostředí pro svoje myšlenkové pochody.

Ilustrační obrázek aplikace. Zdroj: Padlet.com

Další tipy a nápady najdete v naší rubrice Jak se zlepšit. Máte i jiné rady, které na našich stránkách nenajdete? Klidně se o ně podělte na info@mladiinfo.cz!