Projekty v Itálii se zaměřením na přírodu a zvířata

Stále se rozhodujete, co budete dělat v následujících měsících? Přinášíme vám dlouhodobé projekty v Itálii se zaměřením na zvířata a životní prostředí.

1. Dobrovolnictví v útulku pro psy

Hledají se dva dobrovolníci, kteří budou pomáhat v útulku pro psy od července 2020 až do ledna 2021 (šest měsíců). Projekt zaštiťuje organizace Associazione Joint. Útulek se nachází v městečku Belvedere Marittimo u moře na jihu Itálie. Dobrovolníci budou pomáhat s péčí o pejsky, s organizací akcí pro veřejnost, fotit, propagovat pejsky a útulek na sociálních sítích. Detailní infopack je ke stažení zde. 

Pro stažení přihlášky a více informací navštivte tento web. Přihlašování do 7. 8. 2020.

2. Dobrovolnictví na vzdělávací farmě

Fattoria L’Arca je vzdělávací eko farma, která se snaží propagovat udržitelný životní styl, lásku k přírodě, ekologické zemědělství aj. Farma hledá dva dobrovolníky, kteří budou pomáhat na zahradě, se zvířaty, se vzdělávacími workshopy a třeba vařením. Více informací v infopacku. Projekt zaštiťuje organizace Associazione Joint.

Projekt začíná v červenci 2020 a končí v lednu 2021 (doba trvání je 6 měsíců). Farma se nachází v městečku Belvedere Marittimo u moře na jihu Itálie. Přihláška se skrývá pod tímto odkazem. Přihlašování je do 30. 6. 2020.

3. Dobrovolnictví v záchranné stanici pro koně

Italská nezisková organizace Oasi di Scacco & Hope provozuje záhranou stanici pro koně, kteří byli odloženi majitelem nebo unikli jatkům. Náplň práce dobrovolníků bude péče o koně, pomoc na zahradě, vaření, sázení stromků, apod. Podívejte se na přiložený dokument pro více info. 

Projekt trvá od 1. září 2020 do 1. března 2021. Stanice se nachází ve městě Mongrando v severní Itálii. Přihlašování končí 1. srpna 2020, informace a přihláška je zde. Projekt zaštiťuje organizace Associazione Joint.

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

Jak to funguje a jak se na projekty v Itálii přihlásit?

Nerozumíte tomu, jak celý proces vypadá od samých počátků až po jeho konec? Máme pro vás popis krok za krokem jak to funguje v Mladiinfo ČR:

  1. Najdete si projekt, který se vám líbí a přihlásíte se – přihlášky naleznete v uvedených odkazech.
  2. Kontaktujeme vás a spojíme vás s zahraniční organizací.
  3. Se zahraniční organizací si domluvíte Skype, po kterém se vaše účast buď potvrdí nebo ne.
  4. Skypujete/ osobně se setkáte s naší koordinátorkou a ta vám podá veškeré potřebné informace.
  5. Společně hledáme jízdenky/ letenky a kupujete.
  6. Odjíždíte vstříc svému dobrodružství.
  7. Dobrovolničíte a užíváte si projekt.
  8. Napíšete pár článků pro web mladiinfo.cz.
  9. Společně hledáme jízdenky/ letenky na cestu zpátky a kupujete.
  10. Vracíte se domů, zhodnotíte projekt, propagujete ho.

Výhody dobrovolnictví přes projekty v Itálii s programem Evropský sbor solidarity

Jaké jsou výhody, když vycestujete s Mladiinfo přes Evropský sbor solidarityPodrobný článek o programu naleznete zde, to nejzajímavější jsme pro vás vypíchli následovně:

Zajištěné ubytování

Nemusíte si hledat ubytování sami, jako je to častokrát např. u studijních pobytů přes Erasmus+. Bydlení, které sdílíte s ostatními dobrovolníky, vám zajistí sama organizace. Byt/ dům je většinou plně vybavený, takže si nemusíte nic pořizovat. 

Proplacená cesta

Cesta tam a zpět může být někdy drahá, a tak program pamatuje i na toto úskalí. Na základě vaší vzdálenosti od místa projektu vám bude proplaceno i vaše cestovné. Více info zde

Místo výplaty dostačující kapesné

Dobrovolníci nejsou placeni na základě hodinové mzdy, jako je tomu např. na brigádě. Dostávají však každý měsíc dostačující kapesné, které jim pokryje náklady na jídlo a ostatní běžné výdaje. Výše měsíčního příspěvku se pohybuje okolo €300, ale záleží na hostitelské zemi a také na podmínkách organizace. 

Vzdělávací aspekt

Dobrovolnictví v rámci Evropského sboru solidarity by se nemělo plést s tuctovými stážemi, kde se mladý člověk přiblíží pouze ke kopírce a vyřizování nudné korespondence. Program zajišťuje i to, abyste se něco hodnotného naučili a měli čas i na svůj osobní rozvoj. Organizace vás bude provázet vaším vzdělávacím procesem, bude se starat také o to, abyste se měli dobře i po osobní stránce.

Tak co, našli jste svůj vysněný projekt? Jestli ne, tak sledujte naše aktuální nabídky nebo se ptejte na kancelar@mladiinfo.cz.

Tento projekt je financován z prostředků Evropského sboru solidarity.