Mladiinfo ČR spolu s Čia Čekija pořádá 4. června 2019 v Brně workshopový den, zameřený na možnosti mezinárodních dobrovolnických programů a s tím spojené předodjezdové přípravy. Na co se můžete těšit?

Uvažujete o dlouhodobém pobytu v zahraničí jako dobrovolník? Přemýšlíte, co vás může potkat a jak se nejlépe připravit? A kam a s kým se vůbec vydat?

Nebo jste těmi, kdo dobrovolníky na pobyty do zahraničí připravují? Rádi byste si vyměnili zkušenosti s ostatními a získali nové nástroje a tipy pro vaši činnost?

Na jednom místě získáte informace i praktické zkušenosti! Přijďte 4. června 2019 do Skautského institutu v Brně a přidejte se na některý z našich workshopů, které pro vás chystáme. Chcete mít účast zajištěnou? Vzhledem k omezeným kapacitám doporučujeme se přihlásit pomocí tohoho formuláře.

UDÁLOST NA FACEBOOKU – ZDE.

Oficiální program akce:

16:00-17:30    PŘEDODJEZDOVÁ PŘÍPRAVA DOBROVOLNÍKŮ

Prezentace a workshop pro koordinátory vysílajících a hostitelských organizací Evropských sborů solidarity a Evropské dobrovolné služby, vítáni jsou i další zájemci.

  • představení nového e-learningového nástroje iPrepare
  • podpora mladých lidí před vycestováním na dobrovolnou službu do zahraničí – výměna zkušeností a konkrétní tipy

18:00-19:30    MANAGEMENT KONFLIKTŮ

Workshop pro zájemce o dobrovolnické pobyty a koordinátory hostitelských a vysílajících organizací, vítáni jsou i další zájemci.

  • konflikt jako příležitost
  • strategie řešení a rozkrývání konfliktů – obecně i osobně. Co je tvoje cesta?
  • praktické zkušenosti z oblasti managementu konfliktů, zejména v kontextu pobytu v jiném kulturním prostředí (mezinárodní dobrovolnictví)

19:45-20:45    NETWORKINGOVÁ KAVÁRNA

  • prezentace vysílajících organizací Evropských sborů solidarity a Evropské dobrovolné služby
  • zkušenosti bývalých dobrovolníků
  • síťování, prostor pro výměnu informací, zkušeností a kontaktů

Máte-li zájem prezentovat i vaši organizaci, kontaktujte nás na emailu evadittingerova@gmail.com.

 

Oficiální logo projektu.

Programem vás provedou:

Helena Kosková – 15 let lektorka vzdělávání v rámci programů Erasmus+ a Mládež v akci, školitelka EVS a ESC dobrovolníků i jejich mentorů a koordinátorů, bývalá EVS dobrovolnice v Litvě a koordinátorka vysílajících i hostitelských projektů v YMCA v ČR.

Eva Dittingerová – lektorka a pedagožka se zkušeností s krátkodobými i dlouhodobými mezinárodními projekty v prostředí práce s mládeží, 6 let pracovala jako koordinátorka EVS v SVČ Lužánky

iPrepare je e-learningová aplikace pro předodjezdovou přípravu dobrovolníků, kteří se chystají vyjet na dlouhodobý pobyt do zahraničí. Vznikla v rámci KA2 projektu evropského vzdělávacího programu Erasmus+. Je zaměřena na programy Evropská dobrovolná služba a Evropské sbory solidarity, zároveň je využitelná i pro další mezinárodní dobrovolnické programy.

Partneři projektu a tvůrci e-learningu: Čia Čekija (CZ), Egyesek (HU), Xena (IT) a spolupořadatel Mladiinfo ČR