Interrupce jako politické téma

Zajímá vás aktuální společenská problematika, veřejné dění a politická témata? Rádi vyjadřujete své názory? Pokud ano, tato nabídka vás jistě zaujme.

Existují společenské otázky, která názorově dlouhodobě rozdělují společnost. Jednou takovou je právě problematika interrupce. Toto téma bylo vždy kontroverzní a hodně se o něm debatovalo. V Polsku letos  zvedlo jednání vlády o novém zákoně velkou vlnu demonstrací a nepokojů.

Interrupce jako politické téma, foto: facebook Knihovna Václava Havla

Interrupce je jedno z hlavních společenských témat v mnoha zemích. Lidé na ni zastávají různé názory podle svých společenských tříd, náboženské příslušnosti, vzdělání a dalších okolností. Právě v Polsku však v poslední době vyvolávalo silné vlny nesouhlasu a rozporů. A protože i v naší zemi se problematika interrupce často řeší, zůstává zde spoustu názorových rozporů a nepochopení.

Kdy a kde se debata koná?

  •  22. 11. 2016 debatu v Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13, Praha 110 00). Akce bude probíhat od 19:00 hod. do cca 21:00 hod
  • Vstupné se neplatí

Debatu uvádí Hana Biriczová, redaktorka Českého rozhlasu. O problematice bude hovořit feministická teoretička L’ubica Kobová,  polský politolog a publicista Maciej Ruczaj, předsedkyně České ženské lobby Jan Smiggels Kafková a  katolický kněz Marek Orko Vácha.

Zdroj:  facebook Knihovna Václava Havla