Staňte se dobrovolníkem: Permakultura v Indii

Zajímáte se o agrokulturu, udržitelné zdroje a chtěli byste vědět, jak se taková permakultura aplikuje v praxi a realitě indické farmy? Tohle vše a více můžete zkusit v Indii.

O co vlastně jde

IPC neboli International Permaculture Convergence je každoroční setkání skupiny nadšených lidí zaměřující se na sdílení a prosazování informací ohledně permakultury. Nejdříve probíhá konference, které se účastní veřejnost a zástupci permakulturní komunity. Po ní následuje Convergence – setkání všech, kteří absolvovali Permaculture Design Course. Jde na ní hlavně o sbližování názorů a poznávání jiných kultur.

Tento rok se IPC pořádá v Indii v listopadu a hostit jej bude organizace Aranya Agricultural Alternatives. Ale je to právě IPC, které shání dobrovolníky, kteří by věnovali svůj čas a stali se tak součástí týmu, který celou akci organizuje.

Nabídky dobrovolnictví

Před akcí

Dobrovolnictví na farmě

Setkání se bude odehrávat v Polam, což je 100akrová farma v indickém státě Telangana. Farma je zatím rozestavěná a než bude hotová, bude zapotřebí odvést kus tvrdé práce. Například výstavbu infrastruktury důležité pro chod farmy a ubytování pracovníků, ale také výroba vlastních nástrojů. To vše v souladu s principy permakultury.

Pakliže již máte zkušenosti v oblasti permakultury a jste schopni je doložit, dostanete příležitost zpracovat si na farmě vlastní projekt. Navrch dostanete tým dobrovolníků, kteří vám s projektem budou pomáhat. Po vás bude na oplátku vyžadováno, že u projektu zůstanete až do konce. Nebylo by to z nějakého důvodu možné, musíte odevzdat plány svého projektu jiné osobě.

Nejste-li expert na permakulturu, nevěšte hlavu. Zajímá-li vás permakultura a její aplikace v praxi, můžete se přihlásit jako stážista. Minimální doba stáže jsou tři měsíce. Chuť učit se novým věcem a týmový duch samozřejmě nesmějí chybět.

Dobrovolnictví v kanceláři

Je také možné pomoci v kanceláři. Jestli jste znalí logistiky, marketingu, nebo fundraisingu, můžete přiložit ruku k dílu. Zároveň byste měli mít týmového ducha a předchozí dobrovolnické zkušenosti.

Farmaření v Indii
Foto: Farma, wikipedie, autor: Rajarshi MITRA

Během akce

Pokud byste se rádi zapojili do organizace samotné akce IPC 2017, můžete být dobrovolníkem na konferenci nebo setkání (Convergence). Při konferenci v listopadu 2017 budete pracovat čtyři hodiny denně plus několik dní před konferencí podle potřeby. Dobrovolníci na Convergence by měli přijet pomoci týden až čtyři dny před samotným setkáním. Dobrovolníci budou platit poplatek za účast na obou akcích.

Důležité informace

Před  vyplněním přihlášky si přečtěte podmínky stáže. Zasláním přihlášky souhlasíte s podmínkami, včetně hrazení ubytování a jídla po domluvě s hostující organizací.

Přihlášku vyplníte zde.

Deadline přihlášek je 30. červen 2017.

Zdroj: ipcindia2017