Humanium hledá online dobrovolníky a stážisty

Láká vás práce v mezinárodním kolektivu, dělat něco pro společnost  – bojovat za práva dětí, a ještě k tomu získat neocenitelné zkušenosti? A co když tohle všechno dokážete z pohodlí vašeho domova? Zkuste Humanium!

Organizace Humanium nabízí zajímavou možnost stáže a dobrovolnictví – vše prostřednictvím internetu. Je to pokroková metoda – spojuje lidi z celého světa za účelem zlepšení stavu jedinců ve společnosti a především pomoci dětem – bojem za jejich práva. Možná někomu příjde tato distanční forma pomoci jako standard, na druhou stranu je to velice praktická záležitost, kdy i z pohodlí domova měníte životy.

O organizaci

Humanium je organizace založená v Ženevě a jejím cílem je bojovat za práva dětí. Pro naplnění tohoto cíle si organizace zvolila následující metody:

  • informovat co nejvíce lidí o lidských právech – oslovit až 5 milionu lidí z celého světa
  • poskytovat legální pomoc obětem dětského bezpráví
  • podporovat místní partnery a projekty, které vedou k zlepšení životních podmínek dětí

Více si můžete přečíst na jejich oficiálních stránkách.

Zdroj: humanium.org/en/map

Chcete se stát dobrovolníky?

 Organizace aktuálně nabízí tyto 3 pozice pro dobrovolníky:

  1. Správce webových stránek – minimum této dobrovolnické činnosti jsou 3 měsíce, pracovní doba je flexibilní, ale musíte se jí věnovat minimálně 4-8 hodin týdně. Další informace o nabídce najdete na těchto webových stránkách.
  2. Překladatel(ka) němčiny – minimální doba stáže je 6 měsíců, odpracované hodiny závisí na tom, kolik textu je zrovna potřeba přeložit. Důležitá je výborná znalost německého jazyka. Podrobné informace pak hledejte v odkazu na uvedeneou pozici.
  3. Autor blogu – Humanium hledá autory pro svůj blog. Pokud vás problematika práv dětí zajímá a skvěle ovládáte anglický jazyk, přečtěte aktuální nabídku.

Chcete se stát stážisty?

Stážisté by se měli nejen aktivně podílet na chodu a činnosti organizace, ale také něčím přispět, ať už znalostmi nebo nějakými zkušenostmi. Proto si pozorně přečtěte požadavky pro určité nabídky stáže.

  1. Stáž v oblasti komunikace a digitálního marketingu – minimální délka stáže je 6 měsíců s flexibilní pracovní dobou a odpracovaných minimálně 24-40 hodin týdně. Podívejte se na celou nabídku.
  2. Stážista v oblasti koordinace a komunikace – v této oblasti nabízí Humanium hned dvě volné pozice. Jednu pro francouzsky a anglicky mluvící a druhou pro anglicky, španělsky nebo německy mluvící. Doba stáže je 6 měsíců s flexibilní pracovní dobou, podmínkou je opět 24-40 odpracovaných hodin za týden.
  3. Získávání finančních prostředků – doba stáže je opět minimálně 6 měsíců s flexibilní pracovní dobou, pohybující se mezi 24-40 pracovními hodinami za týden. Pro bližší informace přejděte přímo na nabídku.
  4. Rozšiřování vědomí lidí o právech dětí a legální pomoc – tato stáž si jako ty předešlé vyžaduje určité profesní znalosti, doba této stáže je půl roku,  pro více informací se podívejte na požadavky.

Zdroj: Humanium