Hledáme dobrovolníka na EVS do Slovinska

Dnešním dnem otvíráme přihlašování na dlouhodobou Evropskou dobrovolnou službu do Slovinska. Organizace Familija hledá dva dobrovolníky na 11 měsíců. Zajímá vás práce s dětmi a mládeží? Pokud ano, čtěte dál! 

Organizace Familija – educational and therapeutic centre hledá jednoho dobrovolníka pro projekt s názvem Familja – Kids in action 5. Na tomto projektu se bude společně podílet šest dobrovolníků z různých zemí v šesti různých centrech denní péče ve městě Škofja Loka a blízkém okolí.

Náplň práce: Organizování a realizace různých aktivit jako jsou workshopy, kurzy, sportovní aktivity, hry, prezentace či přednášky. Dobrovolník získá i teoretický základ pro oblast práce s mládeží, primární prevence a bude seznámen se slovinským systémem sociální péče.

Projekt Familja – Kids in action 5 také obsahuje dva projekty s názvem PUM-O a Škrlovec. Právě na tyto dvě místa hledá organizace vhodného kandidáta.

Projekt PUM-O znamená  „Project learning for young adults„. Cílová skupina denního centra, ve kterém se projekt PUM-O bude realizovat, je 18 – 25 let. Cílem projektu je motivovat mládež, většinou jedince, kteří předčasně ukončili školu k tomu, aby pokračovali ve vzdělání nebo usilovali o získání práce. Tento projekt umožňuje účastníkům získat různé kompetence a dovednosti skrze informální styly učení. Dílčími cíli projektu jsou – podpořit osobní růst, bojovat se sociálním vyloučením, umožnit základní vzdělání a formování profesní, sociální a kulturní identity.

Škrlovec – denní centrum pro mládež a rodiny je program sociální prevence, který poskytuje psychosociální podporu dětem, adolescentům, mladým dospělým a jejich rodičům, kteří čelí různým problémům a potřebují profesionální pomoc a podporu. Do tohoto projektu je také zařazena práce s dětmi, které mají omezené příležitosti nebo čelili obtížným situacím během dospívání. Cíle projektu jsou např. snižovat sociální vyloučení a jeho následky, řešení problémů v domácím prostředí a zapojit rodiny do spolupráce, zlepšovat komunikační dovednosti.

                                            Podrobnosti o obou projektech najdete v infopacku

Profil dobrovolníka: Organizace hledá už pouze chlapce, a to kvůli rovnoměrnému zastoupení obou pohlaví. A co přesně by měl dobrovolník splňovat? Být motivovaný, flexibilní, trpělivý, kreativní, komunikativní, otevřený novým věcem, kterého baví práce s dětmi a mládeží a domluví se anglicky. Vítána je znalost a zkušenost v oblasti volnočasové pedagogiky a psychologie. Výhodou je také záliba v muzice, sportu, manuálních aktivitách, tanci, umění či oblasti multimédií. Od dobrovolníka je také očekávána vlastní iniciativa v projektu, za podpory organizace by měl přispět svými nápady a zrealizovat je.

 

Místo a doba trvání  projektu:  Škofja Loka, Slovinsko,  11 měsíců (srpen 2018 – červenec 2019)

      Škofja Loka

Co je Evropská dobrovolná služba?

Evropská dobrovolná služba (EVS) je jedinečnou příležitostí pro všechny od 18 do 30 let, kteří chtějí strávit několik měsíců smysluplnou prací v zahraničí. Dobrovolníkům je během jejich pobytu zajištěno ubytování, strava a pojištění, dostávají kapesné a jsou jim proplaceny cestovní náklady. Projekt je hrazen z programu Erasmus+.

 

Všechny informace o organizaci, projektech, ubytování či úkolech dobrovolníků se dočtete zde

 

Jak se přihlásit?

Zašlete svůj motivační dopis a životopis v angličtině na e-mail kancelar@mladiinfo.cz do 29. 5. 2018. Do předmětu uveďte o jaký projektu se ucházíte (PUM-O či Škrlovec). Kandidáty si vybírá přijímací organizace sama.

 


Zdroj: Familija – educational and therapeutic centre

Zdroj obrázku: Galerie Škofja Loka