Hledá se kamarád pro dobrovolníky v Brně

Mladiinfo ČR v Brně pravidelně hostí zahraniční dobrovolníky, kteří pomáhají v naší organizaci. Chcete jim ukázat Brno a okolí a přiblížit jim české tradice? Výzva „Kamarád pro dobrovolníky“ je tu třeba právě pro vás!

Kamarád pro dobrovolníky = mentor

Kamarád pro dobrovolníky neboli mentor je člověk, který si nově příchozího dobrovolníka vezme pod svá křídla. Možná to znáte z vysoké školy, kdy se pro Erasmus studenty ze zahraničí shánějí tzv. buddies. Mentor dobrovolníkovi pomáhá zorientovat se v okolí, doprovodí ho k lékaři nebo na poštu a dobrovolníka čas od času vytáhne za kulturou, na párty nebo na pivo. Zkrátka je to takový kamarád a poradce. A právě někoho takového hledáme pro naši Zuzannu z Polska, která bude v Brně dobrovolničit v Mladiinfo ČR díky Evropskému sboru solidarity od září 2020 do konce ledna 2021.

Co to obnáší

Napadá nás následující popis činností, které od mentora potřebujeme:

 • Ukázat mu Brno (památky, obchody, hospůdky)
 • Podpořit ho, pokud se bude chtít naučit česky
 • Poradit mu, když si třeba plánuje výlet nebo si chce zařídit permanentku do fitka
 • Ptát se ho na dobrovolnictví v Mladiinfo, na jeho učení
 • Komunikovat s Mladiinfo ohledně dobrovolníka (jak se má, apod.)
 • Vídat se s dobrovolníkem alespoň 3x měsíčně
https://pixabay.com/cs/mu%C5%BEi-%C5%BEeny-od%C4%9Bvy-%C5%BEena-%C4%8Dlov%C4%9Bk-p%C3%A1r-2425121/
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

Co tím získáte

Co všechno získáte výměnou za váš čas, který dobrovolníkovi věnujete? 

 • Zlepšíte si AJ v mluvené i psané podobě
 • Posílíte svoje interkulturní schopnosti a komunikační dovednosti
 • Získáte prioritní místo na domácích i zahraničních projektech organizovaných nebo spoluorganizovaných Mladiinfo ČR
 • Skvělou položku do životopisu, v případě bezproblémové spolupráce referenční dopis od Mladiinfo ČR
 • Stanete se součástí mezinárodních kruhů v Brně, kde získáte nové známé i přátele, které byste jinak nepotkali
 • Možnost zapojit se do chodu kanceláře Mladiinfo ČR v Brně a poznat tak zevnitř přední českou neziskovou organizaci zaměřenou na mladé lidi
 • A hlavně skvělého kámoše 🙂

Koho hledáme

Mentor musí umět anglicky na takové úrovni, aby se byl s dobrovolníkem schopný domluvit. Nemusíte mít za sebou Erasmus nebo dobrovolnou službu, stačí mít ochotu pomáhat, být společenský/á, přátelský/á a mít v týdnu a občas o víkendech čas. Podmínkou je bydlet/ zdržovat se většinu času v Brně. 

Jak se přihlásit?

Máte zájem být mentorem/ mentorkou? Tak se nám co nejdříve ozvěte na email kancelar@mladiinfo.cz. Do předmětu emailu uveďte „Mentor for volunteers„.  Do zprávy emailu nám, prosím, anglicky napiště vaši motivaci, proč se chcete stát mentorem/ mentorkou. Nezapomeňte prosím uvést svoje celé jmeno a příjmení, věk, a tel. číslo. 

Odesláním emailu souhlaste se zpracováním a využitím vašich osobních údajů organizací Mladiinfo ČR, z.s., IČ: 22611118 se sídlem Antonínská 561/14, 602 00 Brno, pro účely výzvy „Mentor for volunteers“, včetně uložení osobních údajů na nosiče dat, vyhledávání v nich a další nakládání s nimi v souladu s Obecným nařízením na ochranu osobních údajů (GDPR) a dalšími právními normami. Zásady zpracování osobních údajů v rámci Mladiinfo ČR, z.s. naleznete na stránkách www.mladiinfo.cz/ochrana-osobnich-udaju/. Souhlas se zpracováním uvedených údajů a s využitím mého kontaktu poskytuji dobrovolně a na dobu neurčitou. Tento souhlas může být kdykoliv odvolán. Subjekt má v souladu s Obecným nařízením na ochranu osobních údajů a dalšími právními normami zejména právo na přístup k osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz.