HELP-CAMP: pomoc, co má smysl

V létě se dá dělat spousta věcí- třeba se připojit k dobrovolníkům Hedvábné stezky na HELPCAMPu   na Sumatře, v Peru či Tanzánii.

Helpcampy pořádá Klub Hedvábná stezka. Pomáhá  humanitárním, rozvojovým a vědeckým aktivitám, vytváří skupiny dobrovolníků, kteří společně pomáhají.
HELP-CAMPy se pořádají ve spolupráci s českými i zahraničními organizacemi. Letos se konají HELP-CAMPY v Guineji, Tanzánii, Indonésii, Indii, Rumunsku, Nepálu a Gruzii.

AKTUÁLNÍ HELP CAMPY:

HELP CAMP NEPÁL 2015

Máte chuť pomoci dětem a poznat naší kulturou téměř nedotčené oblasti? Pojeďte učit děti angličtinu do Nepálu! Zapojte se do projektu, který umožní nepálským dětem přiblížit se k lepší formě vzdělání a rozšířit si pohled na svět.

HELP CAMP INDIE – LADAKH 2015

Cesta do Himálají je pro dobrovolníky úžasnou zkušeností, při které mohou poznat zblízka kulturu Malého Tibetu a zároveň udělat něco dobrého. V průběhu pobytu bydlí dobrovolníci u rodin dětí ze školy, mohou vyrazit s dětmi na školní piknik nebo se zúčastnit různých oslav, které ve vesnici probíhají.

HELP CAMP: DOBROVOLNICTVÍ PRO SLUNEČNÍ ŠKOLU 2015

Projekt SURYA představuje solární školu, která umožňuje základní vzdělávání a celoroční výuku ve vesnici Kargyak. Ta leží ve výšce 4200 m.n.m. v severní části indického Himaláje v pohoří Zanskar, v jedné z posledních částí Indie, kde přežívá původní tibetská kultura.

HELP CAMP INDONÉSIE LOMBOK 2015

Výuka angličtiny v základní škole Ngolang na ostrově Lombok v Indonésii, kterou organizuje Kintari foundation.

HELP CAMP TANZÁNIE 2015

Co takhle být dobrovolníkem Občanského sdružení Bez mámy, které pomáhá dětem v Tanzanii? Sdružení Bez mámy staví pro děti bez rodičů domov, dává jim šanci na vzdělání a na lepší budoucnost, zprostředkovává sponzoring sirotků rodičům z České a Slovenské republiky, podporuje a opravuje tanzanské školy a snaží se pomáhat i jiným potřebným.

HELP-CAMP GRUZIE THUŠSKO 2015

Help-camp v Thušsku se řídí myšlenkou přispět alespoň malým dílem k rekonstrukci některých zajímavých míst a jejich udržitelné přístupnosti pro návštěvníky regionu. Zároveň nabízí možnost poznat tento region mnohem hlouběji než obyčejný turista.

HELP CAMP BANÁT 2015

Pojeďte na cestu do české historie, poznat život krajanů a nádherný kus země u srbských hranic.

HELP CAMP SUMATRA 2015

Český projekt Green Life se snaží zachránit velkou část deštného pralesa na Sumatře pronajímáním 31 ha pralesního údolí na hranicích s NP Leuser, mimo jiné se zachraňuje zvířata z černých trhů a od začátku roku 2014 má na starosti i protipytlácké hlídky a osvětu v domorodých vesnicích přilehlých k NP Leuser.

HELP CAMP PERU 2015

Help camp je v amazonské džungli u města Iquitos v indiánské vesnici San Pedro na řece Nanay. Můžete se zapojit buď výukou malých indiánků, nebo se sázením juky, ananasu či banánovníku.

HELP CAMP 2015 – DOBROVOLNÍCI NA STAVBĚ ŠKOLY V NEPÁLU

Pojďte pomoci se stavbou školy v Nepálu. Hledají se nejen nadšenci, ale i řemeslníci. Třeba právě vy můžete dát vzniknout novému útočišti nepálských dětí.

Chcete se dozvědět více o jednotlivých projektech? Podívejte se na stránky Hedvábné stezky.

Zdroj: www.hedvabnastezka.cz/klub-hedvabna-stezka/help-camp/