Projekt v Gruzii s Mladiinfo ČR

Zažij nezapomenutelný rok na jihozápadu Asie a jako dobrovolník v místní organizaci motivuj mladé lidi ke vzdělání, cestování a seberozvoji. Vyjeď na projekt v Gruzii!

Mladiinfo ČR nabízí 1 dobrovolníkovi příležitost strávit rok ve 3. největším městě Gruzie v organizaci Georgian Youth for Europe (GYE). A to vše financované evropským programem pro mládež s názvem Evropský sbor solidarity (ESC).

Co ti zajistíme v rámci projektu

Dobrá zpráva je, že se nebudeš muset téměř o nic starat, protože všechny základní výdaje pokryje ESC z fondů pro mládež. 

 • Proplatí se ti letenky až do výše €360. (zařizovat vízum před odjezdem není potřeba, čeští dobrovolníci mohou zůstat po dobu 1 roku v Gruzii bez víz).
 • Na místě budeš mít zajištěné ubytování vzdálené kousek od tvé nové práce a od centra. Bydlet budeš v samostatném pokoji v bytě s dalšími dobrovolníky → takže soukromí i zábava zajištěna!
 • Dostaneš měsíční kapesné na jídlo ve výši přibližně €170.
 • Budeš si moct půjčit kolo! (ať můžeš prozkoumávat okolí po svém).
 • Naučíš se mluvit s mítními díky kurzu gruzínštiny zdarma na první 3 měsíce pobytu (ať lépe zapadneš a můžeš si objednat jídlo pěkně stylově v gruzínštině).
 • Bude ti proplaceno pojištění s plným krytím od společnosti Cigna po celou dobu dobrovolničení (díky délce pobytu přesahující 6 měsíců je zde zároveň možnost využití odhlášení se ze zdravotního pojištění v ČR a vyhnutí se tak případným poplatkům, pokud už nejsi student.)
 • Dobrovolnická smlouva, která ti zajistí ošetření práv a povinností.
 • Administrativní a vzdělávací podpora před projektem, během i po jeho skončení ze strany Mladiinfo ČR a gruzínské organizace GYE.
 • Pokrytí některých dalších nákladů spojených s nařízeními Covid-19

Jak bude vypadat tvoje dobrovolnická činnost

Budeš pomáhat s rozvojem mladých lidí ve věku 6-25 let a organizovat pro ně jazykové kroužky, eko-kluby, diskuzní setkání, kreativní workshopy, výlety, letní kemp a další. Dále budeš aktivně propagovat Erasmus+ a ESC a pokud si rozumíš s technikou, můžeš se také podílet na vytváření promo videí a dokumentaci práce Georgian Youth for Europe. Uplatnit můžeš i svou kreativitu při realizaci vlastních nápadů založených na tvých zájmech a koníčcích. Příležitostí pro sebevzdělávání, seberozvoj bude určitě dost.

Podrobnosti o tomto programu se dozvíte zde.

Kdy a kam můžeš vyjet

Georgian Youth for Europe se na spolupráci s tebou bude těšit od září 2021, přiletět můžeš někdy mezi 1. 9. – 10. 9. 2021.

1 rok strávíš ve 3. největším městě Gruzie Rustavi ležící přibližně 40km od hlavního města Tbilisi.

Rustavi. Autor: Kulmalukko. Zdroj: Wikimedia.org

Koho na projekt v Gruzii hledáme a co od tebe očekáváme

Účastníka ve věku od 18 do 30 let (včetně) s trvalým pobytem v České republice. 

Nemusíš mít zkušenosti a životopis na dvě strany. Opravdu je jediným omezením věk, trvalý pobyt v ČR, a komunikativní angličtina (nemusíš umět perfektně anglicky!). S Mladiinfo ČR si totiž může rozšířit obzory a získat pak ve své profesi nebo osobním životě větší rozhled úplně každý!

Očekáváme, že budeš ke svým úkolům přistupovat zodpovědně a nejlépe jak umíš. Zároveň víme, že se jedná o neformální vzdělávání, a v Evropském sboru solidarity razíme heslo: Učený z nebe nespadl. Na projekt jedeš, aby ses něco naučil, neočekáváme tedy profesionální výkony a spoustu let zkušeností.

Program ESC pomáhá mladým lidem se zdokonalovat a učit se, nikoliv dát šanci jen těm nejlepším. 

Co získáš

 • skvělou praxi na úrovni stáže v oblasti mezinárodní týmové spolupráce
 • certifikát YOUTH PASS, který dokládá, co všechno jsi se naučil (hodnotíš sám sebe), a skvěle doplní tvůj životopis
 • zlepšení jazykových dovedností (angličtina, gruzínština, ruština)
 • nové soft-skills v oblasti interkulturní komunikace
 • praktické dovednosti v oblasti kreativity, digitálních technologií, aj.
 • místo a čas pro osobní a kariérní rozvoj
 • nové přátele, kontakty a dobrodružství
 • nezapomenutelný rok v Gruzii a možnost pomáhat tam, kde je to potřeba

Jak se na projekt v Gruzii přihlásit

Pokud splňuješ podmínky a líbí se ti popis tohoto konkrétního projektu, pošli nám, prosím, na email kancelar@mladiinfo.cz tyto dva dokumenty*:

 • CV v angličtině s fotkou
 • Motivační dopis v angličtině

Přihlášky přijímáme do 25. 7. 2021. Máte-li zájem o kontakt na dobrovolníka Jirku, který tam v současnosti působí, rádi ho zprostředkujeme. 

*Přihlášením na tento projekt dáváte Mladiinfo ČR, z.s., a organizaci GYE souhlas ke zpracování vašich osobních údajů pro účely administrace tohoto projektu.

Více o programu Evropský sbor solidarity

Evropská unie financuje tento program, aby umožnila mladým lidem pomáhat potřebným, zvýšila jejich šance na uplatnění (nejen) na trhu práce, a posílila témata jako je solidarita, dobrovolnictví a začleňování znevýhodněných.  Mladiinfo ČR pro vás sepsalo detailního průvodce, který vám zodpoví vaše otázky!