Green jobs – Školení v Bulharsku

Zajímá tě udržitelnost? Chceš vědět, jak se mění pracovní trh v Evropě? Pojď si užít konec léta v Bulharsku, poznej skvělé lidi a nauč se zas něco nového!

Storm. Zdroj: pixabay.com. Autor: Ottó.
Storm. Zdroj: pixabay.com. Autor: Ottó.

Co je to Erasmus+ školení a komu je určené

Erasmus+ je vzdělávací program EU, který mmj. financuje i několikadenní mezinárodní školení neformálního vzdělávání pro pracovníky s mládeží, kteří se tam učí nové metody jak s dětmi a mládeží pracovat, sdílejí dobrou praxi, nápady jak to chodí v jiných zemích/ organizacích, a plánují budoucí spolupráci. Účastníci mají proplacené náklady na cestu, mají zajištěné ubytování i jídlo zdarma. Více obecných informací o tomto typu projektu si můžete nastudovat zde.

Školení je určené všem, jejichž (budoucí) povolání je spojené s prací s dětmi a mládeží. Je to vhodné pro (ne)pedagogické pracovníky, pracovníky a dobrovolníky ve vzdělávání, skauty, aktivní studenty/ mladé lidi ve své komunitě, apod. 

Green jobs

Hlavním cílem projektu „Green jobs – transition for a sustainable Europe“ je zlepšit dovednosti a kompetence účastníků v souvislosti s ekologickou transformací Evropy a přeměnou pracovních míst směrem k zeleným a udržitelným praktikám. Školící kurz poskytne účastníkům příležitosti pro jejich vzdělávací a profesní rozvoj, a to vše zábavnou formou :). Pomocí různých her, aktivit a workshopů společně rozvinete témata jako udržitelné zemědělství, správa přírodních zdrojů, ochrana vody.

Důležité informace

🌍 Místo: Zasele, Bulharsko
📅 Datum: 31. 8. – 8. 9. 2024
🚌 Doprava: 275 EUR (doprava je hrazena do maximální částky 275 EUR)
🏠 Ubytování, strava a program je hrazen. 

Více informací se dočtete v infopacku zde.

Ikony udržitelnosti. Zdroj: pixabay.com. Autor: Mees Groothuis.

KOHO HLEDÁME

5 účastníků,

kteří jsou plnoletí a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře. 

Podmínky účasti:

  • plnoletost
  • rezidence v ČR (české občanství nebo platný trvalý pobyt na území ČR)
  • zkušenost s neformálním vzděláváním (alespoň základní z pohledu účastníka)
  • zaměření na práci s mladými lidmi, na vzdělávání, neziskový sektor, apod.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem). Před projektem si společně s ostatními účastníky uděláme informační online hovor.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit, rádi tě upřednostníme.

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového.

Jak se přihlásit na školení

Toto školení na Slovensku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 10. 7. 2024 nebo do naplnění týmu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů.
V případě dotazů můžeš psát na julie@mladiinfo.cz .

Tuto výměnu mládeže organizuje místní nevládní organizace a je podpořena programem Erasmus+.

Projekt byl financován programem Erasmus+