Green Generation výměna mládeže v Maďarsku

Zajímá tě udržitelnost? Chceš něco udělat pro naši planetu, a zároveň strávit zábavný týden s lidmi z jiných kultur? Pojeď na výměnu mládeže do Maďarska s tématem „Green Generation“ v termínu od 13. do 21. 11. 2023.

Žárovka, Energie, Příroda. Zdroj: pixabay.com. Autor: Alexa

Co je to Erasmus+ výměna mládeže a komu je určená

Jedná se o výměnu mládeže pod programem Erasmus+ od Evropské unie. Představit si to můžeš opravdu jako tábor, kde se v přátelské skupině naučíš něco nového, poznáš nové kámoše, užiješ si nějakou srandu a pojedeš domů jako nový člověk. Každý den projektu zažiješ strukturovaný program, ale neboj, není to žádná dřina, spíš zábava a dobrodružství. Den, co den zažiješ něco nového, poznáš kousek sebe, zúčastníš se zajímavých workshopů a angličtina pro tebe už nebude noční můra (potvrzuje 10 z 10 účastníků). Učíš se pomocí her, simulací, interaktivního programu a taky hlavně tím, že si dané věci přímo vyzkoušíš.

Green Generation

Tato výměna mládeže o udržitelnosti si klade za cíl zkoumat způsoby jak vytvořit udržitelnou budoucnost. Zapojíš se do diskuzí, workshopů a praktických aktivit, díky nichž se naučíš udržitelné postupy a jejich dopad na životní prostředí. Budeš mít možnost se podělit se o své vlastní zkušenosti a nápady. Seznámíš s lidmi z rozdílných zemí, a především společně vytvoříte projekty k propagaci udržitelnosti ve svých komunitách. Vaše společné síly budou mít pozitivní dopad na naši planetu.

Důležité informace

🌍 Místo: Pákozd, Maďarsko
📅 Datum: 13. 11. – 21. 11. 2023
🚌 Doprava: 180 EUR / 210 EUR (doprava je hrazena do maximální částky 180 EUR, v případě využití zeleného způsobu dopravy je hrazena do maximální částky 210 EUR)
🏠 Ubytování, strava a program je hrazen.

Pro úhradu cestovného, je důležité do jednoho měsíce po projektu implementovat do praxe to, co společně na projektu vytvoříte.

Více informací se dozvíš v infopacku.

FYIO
Tréninkový kurz FYIO. Zdroj: Archiv účastníků

Koho hledáme

1 VEDOUCÍ = LEADER, který už výměnu mládeže zažil a má s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR, a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 18+Leader je osvobozený od účastnického poplatku.

5 ÚČASTNÍKŮ, kteří jsou ve věku mezi 18-26 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se zúčastnit mezinárodních projektů, nebo ty, kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 500 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem). Před projektem si společně s ostatními účastníky uděláme informační online hovor.

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit, rádi tě upřednostníme.

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového.

Jak se přihlásit na výměnu mládeže

Tato výměna mládeže ve Španělsku vyžaduje přihlašování přes tento formulářTermín vyplnění je do 30. 9. 2023 nebo do naplnění týmu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů.
V případě dotazů můžeš psát na julie@mladiinfo.cz .

Tuto výměnu mládeže organizuje místní nevládní organizace a je podpořena programem Erasmus+.

Projekt byl financován programem Erasmus+