Global Voices hledá překladatele – dobrovolníky

Baví tě psaní a ještě navíc ovládáš cizí jazyk? Není ti lhostejné, co se ve světě děje? Pak Global Voices potřebuje právě tebe!

Global Voices je komunita více než osmi set blogerů a překladatelů z celého světa, kteří přinášejí zprávy občanské žurnalistiky s důrazem na hlasy, které nejsou v mezinárodních mainstreamových médiích obvykle slyšet.

Tým Global Voices tvoří dobrovolní autoři a editoři z celého světa. Jsou aktivními účastníky blogosfér, z nichž přináší to nejznajímavější. Snaží se shromažďovat, podporovat a spoluorganizovat on-line konverzaci po celém světě. Tím se zaměřují na příběhy, které jsou ostatními médii opomíjeny.

Global Voices je registrovaná v Nizozemí jako nezisková nadace Stichting Global Voices. Nemá fyzickou kancelář, pracuje jako virtuální komunita napříč časovými zónami, schází se osobně pouze při zvláštních příležitostech (většinou během tzv. summitů). Aby organizace pokryla své náklady, je odkázána na granty, sponzory, redakční podporu a dary.

Cíle organizace

  • Přitáhnout pozornost k nejzajímavějším diskuzím a názorům, které se objevují v občanské žurnalistice po celém světě — upozorňujeme na texty, fotografie, podcasty, videa a další formy žurnalistiky řadových občanů.
  • Umožnit publikovat svůj názor širokému spektru lidí pomocí tréninků, online tutoriálů a rozšiřováním povědomí o open-source a bezplatných nástrojích, které mohou být využity při psaní zpráv.
  • Hájit svobodu projevu po celém světě a ochraňovat práva občanských novinářů informovat o událostech a názorech bez strachu z cenzury nebo pronásledování.

Překládej pro Global Voices

Zaujala tě příležitost stát se překladatelem pro Global Voices? Vyplň on-line dotazník a vyčkej na zpětnou reakci. Máš-li nějaké otázky, nejprve prozkoumej tento seznam nejčastějších dotazů a pokud v něm nenalezneš uspokojivou odpověď, neváhej organizaci kontaktovat.

Více informací nalezneš na stránkách organizace.

Zdroj článku: https://cs.globalvoicesonline.org/about