Glen projekty na rok 2013

Po roce napětí byly opět zveřejněny nabídky rozvojových stáží GLEN na rok 2013. Glen neboli Global Education Network of Young Europeans jsou stáže zaměřené na rozvoj globálního vzdělávání a povědomí Evropanů o životě v zemích globálního jihu. Programy Glen jsou určené především pro obyvatele nových členských států EU.

Účastníci/ice programu, kteří/é úspěšně absolvují výběrové řízení, se zúčastní dvou mezinárodních týdenních seminářů, na kterých se seznámí s tématy a metodikou globálního rozvojového vzdělávání a zároveň jsou připravováni na tříměsíční stáž v neziskové organizaci v zemi globálního Jihu. Po návratu z projektu se podílejí na realizaci nebo sami realizují činnost v oblasti globálního rozvojového vzdělávání v ČR a na evropské úrovni.

A co je letos pro účastníky připraveno? Vybírat můžete ze stáží v celkem sedmi zemích – Mongolsku, Tunisku, Gruzii, Zambii, Keni, Etiopii a Ugandě. Jedná se vždy o spolupráci s místními organizacemi zaměřenou na podporu místní občanské společnosti, udržitelný rozvoj a vzdělávání, objevují se ale také témata sport, gender nebo ekologie. Podrobnosti o jednotlivých stážích najdete zde.

Stáže v zahraničí jsou zpravidla tříměsíční a jsou určeny pro účastníky od 17 do 30 let. Komunikačním jazykem je angličtina v některých semích se však předpokládá také znalost francouzštiny nebo ruštiny.

 

 

Přihlášky do programu je možné posílat do 13.1.2013. Přihlašovací proces není snadný a následuje dvoukolové přijímací řízení, vybráni budou tedy opravdu jen ti nejlepší. Více o přihlašování se dozvíte zde.

Podle INEX-SDA.cz